27.11.2018/08:40

Potężny wzrost popularności samodzielnego odbioru przesyłek

W listopadzie popyt na odbiór samodzielny przesyłek wzrośnie o 100 proc. - pisze Rzeczpospolita. Wszyscy gracze na polskim rynku notują gigantyczny wzrost obrotów.

Poczta Polska, największy w Polsce operator pocztowy, ma już 10,8 tys. punktów odbioru paczek. To zarówno placówki własne, jak i sklepy Żabka i Freshmarket oraz stacje Orlenu. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, niebawem do sieci dołączy 3,5 tys. ajentów pocztowych.

Od początku roku Poczta Polska zanotowała wzrost liczby odbiorów w punkcie o 40 proc. To m.in. zasługa współpracy z Allegro przy projekcie Allegro Smart. Dzięki temu w samym listopadzie liczba przesyłek wzrośnie o 100 proc. w skali roku.

Duży wzrost zainteresowania obserwuje nie tylko Poczta Polska. Również InPost, operator Paczkomatów, cieszy się z rosnącej popularności swoich usług. W ciągu roku sieć urosła z 2,7 do 4,3 tys. punktów. Do końca grudnia będzie ich aż 4,5 tys.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.