20.07.2018/11:47

Potężny wzrost sprzedaży w sklepach detalicznych!

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w czerwcu br. była wyższa niż przed rokiem o 8,2 proc. (wobec wzrostu o 5,8 proc. w czerwcu ubiegłego roku) - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. W porównaniu z majem br. sprzedaż detaliczna wzrosła natomiast o 3,5 proc.

W rozbiciu na kategorie, najbardziej w stosunku do czerwca ub.r. wzrosła sprzedaż tekstyliów, odzieży i obuwia (aż o 16,9 proc.), mebli, rtv i agd (o 14,4 proc.) oraz pojazdów samochodowych, motocyklów i części (o 9,8 proc.).

Sprzedaż żywności, napojów i wyrobów tytoniowych w cenach stałych wzrosła natomiast "tylko" o 3,1 proc. rok do roku. To drugi od końca wynik; o mniej wzrosła jedynie sprzedaż prasy i książek (2,3 proc.).

W porównaniu do maja br., wzrost sprzedaży żywności, napojów i wyrobów tytoniowych - w cenach stałych - wyniósł 3,3 proc.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • obywatel 23.07.2018

    Wzrost tylko i wyłącznie spowodowany wzrostem cen.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.