08.02.2021/10:02

Pożar sklepu Lidl na Bielanach w Warszawie. Zawalił się dach budynku

W dyskoncie Lidl zlokalizowanym na warszawskich Bielanach, przy skrzyżowaniu ul. Kasprowicza i Sokratesa, wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek pożar. Na miejscu przez kilka godzin pracowało kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej.

Jak donosi TVN24, zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godz. 4 nad ranem. Ogień pojawił się w magazynie i strażacy walczyli o to, by nie rozprzestrzenił się na salę sprzedaży.

Według rzecznika Mazowieckiej Straży Pożarnej, w akcji ratowania budynku uczestniczyło 75 strażaków i 25 wozów. Opanowanie sytuacji na miejscu zajęło ok. 3 godzin.

Na zdjęciach udostępnianych w mediach społecznościowych przez internautów widać, że częściowo zawalił się dach budynku.

Ok. godziny 8.30 strażacy poinformowali, że "trwa dogaszanie zarzewi ognia oraz sprawdzanie konstrukcji budynku". Na szczęście nie było żadnych osób poszkodowanych.

Rozmiary strat na razie trudno oszacować, można jednak być pewnym, że sklep prędko nie wznowi działalności.

To już trzeci pożar Lidla w ostatnich latach. W listopadzie 2019 r. strażacy gasili sklep sieci w Wadowicach. Z kolei w sierpniu 2020 r. spłonął Lidl w Kielcach.

 

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Hans Otto Goering 09.02.2021

    "A taki był piękny, niemiecki. Szkoda, hehehe..."

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także