24.10.2019/09:25

PPL coraz bliżej przejęcia Baltony

 Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) uzgodniło warunki wykupu akcji PHZ Baltona od firmy Flemingo International, która posiada ok. 9 mln akcji, które stanowią ok. 80 proc. udziałów. PPL ogłosiły też wezwanie do pozostałych akcjonariuszy do sprzedaży walorów spółki. Ponadto PPL obejmie obligacje Baltony o wartości 175 mln zł – podaje superbiz.se.pl.

Zrealizowanie umowy to nie tylko sprawa finansowa. Dla PPL istotne jest to, że chodzi tu o repolonizację kolejnego przedsiębiorstwa. Baltona to jedna z bardziej znanych polskich marek obecna nieprzerwanie na rynku od 1946 roku, która „od zawsze” zajmuje się obsługą pasażerów na lotniskach i w portach morskich – czytamy w serwisie superbiz.se.pl.

Zakup Baltony otwiera przed Portami Lotniczymi nowe perspektywy biznesowe, gdyż częścią Grupy Kapitałowej PPL stanie się podmiot wyspecjalizowany wprowadzeniu działalności handlowej i usługowej.

Superbiz.se.pl akcentuje, że dzięki możliwości współpracy z innymi krajowymi przedsiębiorstwami, takimi jak Orlen, Poczta Polska i PKP, Baltona będzie mogła stać się znaczącym graczem na rynku dystrybucji prasy, który też jest kontrolowany w większości przez obcy kapitał.

Więcej na superbiz.se.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.