17.11.2021/11:17

Pracodawca nie będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony? Projekt trafia pod obrady Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość ze względów politycznych zablokowało projekt ustawy, który miał upoważnić pracodawców do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony.  Mimo rosnącej liczby zakażeń rządząca partia nie zamierza pracować nad nowymi przepisami – podawał rawo portal wp.pl. Projekt trafił jednak do Sejmu, choć nie wiadomo czy ostatecznie nie wyląduje w tzw. zamrażarce.

Projekt ustawy, który miałby dać prawo pracodawcy do sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony, został zablokowany przez Prawo i Sprawiedliwość ze względów politycznych. Partia rządząca obawia się, że pomysł źle wpłynąłby na słupki poparcia i doprowadziłby do utraty większości sejmowej. Dlatego szanse na uchwalenie projektu są bliskie zeru – napisał portal.

Okazało się jednak, że projekt trafił do Sejmu, złożyła go grupa posłów PiS to mimo, że jego przeciwnikami jest grono polityków tej partii oraz koalicyjnej Solidarnej Polsk, w tym Janusz Kowalski czy Anna Maria Siarkowska, czyli politycy, którzy tworzą Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu.

Stało się zatem to, co już na początku listopada zapowiadał minister zdrowia Adam Niedzielski,

- Przedsiębiorca będzie mógł poprosić o certyfikat zaszczepienia pracownika i jeśli nie będzie pracownik zaszczepiony, to będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu tam, gdzie nie będzie miał styczności z klientami - powiedział Czesław Hoc, poseł PiS, cytowany przez PAP.

Nie oznacza to jednak, że ustawa zostanie uchwalona i wejdzie w życie. Ewentualny sprzeciw koalicjanta partii rządzącej może spowodwać, że prace nad nim będa przeciągać się w nieskończoność.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także