03.12.2018/15:39

Pracodawcy nie powinni zwlekać z prezentami świątecznymi dla pracowników

W okresie przeświątecznym wielu pracodawców wręcza prezenty swoim pracownikom. Nie powinni z tym czekać na ostatnią chwilę. Jak pokazują wyniki badania „Szef pomaga Mikołajowi”, przeprowadzonego na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, ponad 75 proc. zatrudnionych chciałoby otrzymać upominek nie później niż dwa lub trzy tygodnie przed świętami, by móc go wykorzystać na grudniowe wydatki.

90 proc. badanych deklaruje, że ucieszyłoby się z otrzymania podarunku od pracodawcy w formie karty przedpłaconej. Jednak dotychczas jedynie 24,6 proc. ankietowanych otrzymało taki upominek. Okazuje się, że aktywni zawodowo Polacy nie tylko oczekują, że pracodawca obdaruje ich wymarzonym prezentem świątecznym, ale także, że wręczy go odpowiednio wcześniej.

Ponad 80 proc. zatrudnionych potwierdza, że kartą przedpłaconą sfinansowaliby część lub całość wydatków związanych ze świętami, w tym również te przeznaczone na podarunki dla swoich najbliższych. Dlatego woleliby je otrzymywać możliwie jak najwcześniej – 40 proc. badanych ucieszyłoby się z otrzymania karty miesiąc przed świętami, a 36 proc. na 2-3 tygodnie przed Wigilią.

Najnowsze badanie firmy Deloitte „Zakupy Świąteczne 2018” pokazuje, że Polacy na tegoroczne święta planują wydać około 1 168 złotych, czyli o 6 proc. więcej niż przed rokiem. Wydatki te będą związane głównie z zakupem prezentów (45 proc.) oraz artykułów spożywczych (44 proc.). Dlatego też w przedświątecznym okresie wszystkie promocje i rabaty oferowane przez sklepy są szczególnie ważne, ponieważ pozwalają na oszczędności w domowym budżecie. Jak pokazują wyniki badania „Szef pomaga Mikołajowi” z takich okazji korzysta aż 87,5 proc. aktywnych zawodowo Polaków.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.