02.07.2020/11:16

Pracownicy Amazona w Niemczech zastrajkowali. Domagają się wzmocnienia ochrony przed koronawirusem

Co najmniej 2 tys. pracowników centrów dystrybucyjnych firmy Amazon w Niemczech strajkowało w poniedziałek i wtorek. Jako przyczynę podjęcia takiego kroku wskazywali obawy o swoje bezpieczeństwo w trakcie pandemii COVID-19 - donoszą niemieckie i amerykańskie media.

Zdaniem związkowców cytowanych przez CNBC, Amazon naraża zdrowie i życie pracowników magazynów. Z kolei amerykański koncern ripostuje, że zainwestował już 4 mld dolarów na świecie na inicjatywy związane z podnoszeniem bezpieczeństwa w trakcie pandemii.

Bezpośrednią przyczyną poniedziałkowo-wtorkowych strajków było wykrycie koronawirusa u pracowników kilku centrów logistycznych Amazona w Niemczech. Związkowcy wskazują, że samo ognisko zakażeń w Bad Hersfeld obejmowało 30-40 osób zatrudnionych w magazynie.

Podobne strajki odbyły się wcześniej w niektórych lokalizacjach Amazona w Stanach Zjednoczonych. CNBC wskazuje też, że Amazon zwolnił kilku swoich pracowników, którzy głośno popierali protesty i domagali się zapewnienia przez giganta e-commerce zwiększonych środków bezpieczeństwa. Firma jako oficjalną przyczynę zwolnienia pracowników wskazała "wielokrotne złamanie wewnętrznej polityki".

Z wyliczeń CNBC wynika, że przypadki zakażenia koronawirusem zostały już wykryte w co najmniej 50 centrach dystrybucyjnych Amazona na świecie. Ponadto co najmniej ośmiu pracowników magazynów firmy zmarło w wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.