10.11.2020/08:30

Pracownicy Auchan dostaną bony w wysokości 500 zł za pracę podczas epidemii

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” działająca w Auchan Polska złożyła na ręce pracodawcy pismo zawierające wniosek o wprowadzenie w życie dodatku dla pracowników firmy w związku z pracą w warunkach szkodliwych wynikających z trwającej pandemii. Jest odpowiedź spółki.

„Późnym wieczorem 9 listopada 2020 roku otrzymaliśmy telefon od przedstawiciela Auchan Polska. W trakcie rozmowy padła propozycja podpisania aneksu do regulaminu wynagradzania wprowadzającego dla osób pracujących w okresie przedświątecznym bonów zniżkowych w wysokości 500 zł” – informują związkowcy. 

Dodają, że nie jest to wymarzone rozwiązanie przedstawicieli Komisji Zakładowej. 

„W tej sytuacji czas biegnie nieubłaganie, święta szybko się zbliżają. Upływający czas może spowodować, że za tydzień lub dwa nie będzie już czasu na wprowadzenie dodatkowych gratyfikacji” – podaję Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność”. 

Zwracają też uwagę na to, że ważnym elementem są zapisy, które jasno określają zasady na jakich bony zostaną przyznane. 

„Oceniamy pozytywnie zaproponowane przez dyrekcję Auchan rozwiązanie. Ważnym jest również fakt, że Auchan nie bagatelizowało naszych postulatów tylko szukało rozwiązania, które można szybko wprowadzić w życie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę że firma w ten sposób pragnie zapewnić obsadę stanowisk pracy w tym bardzo trudnym czasie. Jednak w przeszłości nie oglądała się na pracowników brutalnie egzekwując swoje prawa i nie tylko. Uważamy, że jest to krok na przód” – czytamy w oświadczeniu. 
 

Dodaj komentarz

15 komentarzy

 • pan bucek 10.01.2021

  Coś przypomnę tym pseudo działaczom solidarności:

  I gdzie te pozwy solidarności są? Jak zwykle tylko puste slogany. Tak jak niby solidarność miała złożyć pozwy tak właśnie wiarygodne są ich wypowiedzi. Dużo gadają ale nic nie robią.

  https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/naruszenie-ochrony-danych-osobowych-w-auchan-zwiazkowcy-zapowiadaja-pozwy-tylko-u-nas

 • Bala 12.11.2020

  Wstydzić powinieneś się ty człowieku za nic nie robienie tylko negowanie wszystkiego co robi solidarność i rozumiem że dla veta przeciwko temu zrezygnujesz z tych dodatkowych pieniędzy bo powinien być to dla ciebie dyshonor

 • Kriss 12.11.2020

  Dadzą 500 zł bonu ale zwolnią pracowników zza wschodniej granicy na ten czas... tak jak było na wiosnę. Ktoś w półki będzie musiał dołożyć ;-) więc będzie trzeba robić za trzech... masakra. Amazon to przy nich super firma.

 • Janek 11.11.2020

  Super !!!!

 • Moniek 11.11.2020

  Żenada... Tyle kosztuje poświęcenie pracownika...

 • Agata 11.11.2020

  A w Lewiatanie we Włocławku ani grosza nie dorzucą a człowiek zasuwa w ciężkich warunkach brak słów wstyd Panie Prezesie

 • Gość i klient Auchan Kobylnica k/Słupska 11.11.2020

  Super, ale czy pomyśleli też o ochronie która stoi na pierwszej linii, pewnie nie bo to firma zewnętrzna, a przecież oni też pracują dla Auchan, to oni najbardziej się narażają, oni przyjmują cięgi słowne od wzburzonych antymaseczkowców.Więc droga komisjo i właścicielu Auchan bądźcie sprawiedliwi i doceńcie też tych ludzi którzy dbają o wasze bezpieczeństwo.

 • Grzesiek 11.11.2020

  Żaden prywaciarz nie da sobie krzywdy zrobić ,zawsze odbija się to na pracowniku,

 • Mala 11.11.2020

  JUŻ tylko na jedne święta dostaną bony bo co roku byly na 2 święta.Pracownika traktują jak murzyna zapierdziel nie wolno stanąć pogadać tylko robota i robota A pupilki menadżerów mogą stać godzinami i nic nie robic taka tam jest sprawiedliwość A jak się odezwiesz coś na temat grafików to zostajesz przeniesiony na najgorszy dział jaki jest w auchan panowie na AGD tylko mogą stać z założonymi rękami i się wyśmiewać z innych pracowników

 • Wyzwolony 11.11.2020

  Zapierdziel gorszy niż w Amazon za niższą stawkę. Praca nieadekwatna do stawki, omijać z daleka.

 • Ewa 10.11.2020

  Super jestem kasjerem w Auchan

 • Pracownik 10.11.2020

  Ależ mądrala się wypowiedziała!

 • goldenmen 10.11.2020

  dostana bony na zakupy w Auchan ale jednocześnie wypłate mniejsza bo potrącą im podatek od bonów . Od lat jest tak w Auchan że potrąca kasę na podatki od bonów. I dodatkowo mają zysk bo pracownicy musza bony zrealizować u nich a gdyby dostali gotówkę to kazdy kupił by produkty gdzie uwaza i u tańszej konkurencji.

 • Zołza 10.11.2020

  Super 👌 taki zastrzyk się przyda po Świętach

 • Paczusek klamczuszek !!! 10.11.2020

  Co za kłamcy z tych ludzi z Zarządu Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarnosci" Auchan Polska. Jak dobra informacja to zawsze ich zasługa. Jak niezbyt oczekiwane wieści to albo wina pracodawcy albo inni związków zawodowych działających w Auchan Polska. WSTYD PANIE I PANOWIE Z ZARZĄDU KOMISJI ZAKLADOWEJ. Solidarność to coś więcej niż wasze kłamstwa, Solidarność to nadzieja,wiara i zaufanie .Wstyd przynosicie prawdziwym ludziom Solidarności .

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także