16.10.2018/08:09

Pracownicy Castoramy w sporze zbiorowym z siecią

Pracownicy Castoramy złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez sieć - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Zdaniem związkowców pracodawca nie poinformował inspektora pracy o sporze zbiorowym z NSZZ "Solidarność". Spółka skierowała takie pismo 13 września, a inspektor otrzymał je 20 września.

Obecnie pracownicy Castoramy chcą podwyżki o 900 złotych, a także zmian w regulaminie wynagradzania. Chodzi m.in. o dodatek za pracę w niedziele, podwyżkę premii przy odchodzeniu na emeryturę czy podwyżki dodatku stażowego.

Oprócz tego związkowcy mają do sieci pretensję o wypowiedzenie umowy najmu lokalu, w którym prowadzono działalność związkową.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Bąbel 16.10.2018

    Castorama notuje ogromne zyski kosztem niskich wynagrodzeń. Nikt już nie chce za te pieniądze tu pracować, a ci co pracują to muszą.

  • rwisko 16.10.2018

    wstyd tu pracować !

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.