29.12.2020/20:18

Pracownicy handlu nie są zauważeni w Narodowym Programie Szczepień. Nie są dla państwa ŻADNYM priorytetem? [FELIETON]

Narodowy Program Szczepień definiuje cztery etapy, wyznaczając pierwszeństwo szczepień dla poszczególnych grup społecznych i zawodowych. O pracownikach handlu nie ma w nim ani wzmianki. Obejmują ich tylko „powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej”. Ważniejsi dla państwa są m.in. pracownicy techniczni zatrudnieni w służbie zdrowia, nauczyciele i studenci uczelni medycznych, urzędnicy, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, pracownicy wodociągów, zakładów energetycznych, telekomów, gazownicy, pogranicznicy, ochotnicy z WOT, TOPR czy GOPR… .

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • Zwariowana🤪 12.06.2021

  Od powstania pandemi ani razu nie zachorowałam i pracuje bez urlopu 6 dni w tygodniu jedynie co mam klientów którzy chwalą mnie o wytrzymałość. Dla tych najmądrzejszych handlowiec to Nikt widocznie w Polsce nie szanuje się człowieka. Ciekawe co by wymyślili jak by wszystkie spożywczaki i wszystkie produkcję stanęły nawet taki Mądrala niemiał by Kaj pieczywa kupić. NIE LICZYSZ SIĘ ZE SPRZEDAWCĄ I Z PIEKARZAMI I CUKIERNIKAMI I Z PRODUKCJĄ CHOĆ TO TEŻ CZŁOWIEK NIE POTRAFISZ NAWET PUBLICZNIE PODZIĘKOWAĆ DLAMNIE JESTEŚ NIKIM WSUMIE MAM RZĄD W D... NIGDY NIE DOSTAŁAM NIC OD RZĄDU I TYM BARDZIEJ ICH TAM MAM. JAK TO KTÓRYŚ PAN OKREŚLIŁ TEN KTO UMRZE TEN UMRZE...OBYŚCIE SIĘ NIE ŹDZIWILI JAK PRZEŻYJEMY WAS!

 • Alek 01.04.2021

  Jesteśmy traktowani jak niewolnicy. Wszyscy mają nas gdzieś. Rząd, klienci. U mnie w sklepie na 17 osób z personelu , chorowało 15. Nauczyciele najważniejsi , od roku zdalne😁. Nikt nas nie szanuję, przecież sami sobie taką pracę wybraliśmy. Powiedzmy, bo w moim mieście dla kobiet bardzo trudno o inną. A do tego nikt nie powiedział, że będziemy tak ryzykować zdrowiem i życiem.

 • Alek 01.04.2021

  Jesteśmy traktowani jak niewolnicy. Wszyscy mają nas gdzieś. Rząd, klienci. U mnie w sklepie na 17 osób z personelu , chorowało 15. Nauczyciele najważniejsi , od roku zdalne😁. Nikt nas nie szanuję, przecież sami sobie taką pracę wybraliśmy. Powiedzmy, bo w moim mieście dla kobiet bardzo trudno o inną. A do tego nikt nie powiedział, że będziemy tak ryzykować zdrowiem i życiem.

 • Nnn 29.03.2021

  Sprzedawcy są odporni na wszystko , małe zarobki, ciężko pracę, brak względów od Państwa, oraz widocznie na cowid 😁czy ktoś słyszał o kwarantannie jakiegoś marketu z powodu cowid??? O tym się nie mówi tylko pracownik idzie na chorobowe a biznes dalej się kręci.Jestesmy olani na całego, gdzie sprawiedliwość???

 • Kasjer 26.03.2021

  KJ inaczej będziesz śpiewał jak zachorujesz!

 • goska 17.03.2021

  Jestem pracownikiem handlu spożywczego i uważam że powinniśmy znalezć się w II grupie.Czym różnimy się od pracowników aptek.Codziennie robimy po 400-500 paragonów i na pewno wśród tych klientów jest kilkoro chorych .A może my jesteśmy wyjątkowo odporni albo gorsi. O co chodzi.

 • Did 04.03.2021

  80+. 70+. Nauczyciele którzy i tak siedzą w domu.......A sprzedawcy?? Codziennie są w pracy.... Mają kontakt z tysiącami ludzi!!! Gdzie sprawiedliwość?

 • Gośc 11.02.2021

  Handel jest w większości w rękach prywatnych, a dla rządu liczy się jedynie budżetówka reszta to tzw. gorszy sort. Tylko co by było gdyby tak handel zastrajkował i zamknął sklepy na jeden dzień bez ostrzeżenia. Wiemy co dzieje się w sklepach przed dniami wolnymi od handlu, ludzie glupieją. Stoją jedni drugim na plecach i jeszcze się obrażają, bo im się należy i bardzo śpieszy. Pracownicy handlu nie majś nic do powiedzenia, pracują za marne grosze. Widac po planie szczepień jak sąważni dla państwa i dla ludzi, nikt się za nimi nie uciągnie. Lepiej szczepić ludzi odizolowanych niż tych co są bardziej narażeni. Dlaczego rząd nie zamknął sklepów spozywczych, co bał się rozruchów, po co były godziny dla seniorów, oni mieli to gdzieś, chodzili jak święte krowy kiedy im pasowało.

 • Anonim 01.02.2021

  Ja pracuje w sklepie i się cieszę ze nie karzą się szczepić oddałabym to za darmo komuś jak by chciał

 • kasjer 04.01.2021

  Są równi i równiejsi... widocznie pracownicy sektora FMCG to "plebs" dla władzy i jaśnie mądrego Pana B(F)ujary.

 • kasier 02.01.2021

  Kj 30.12.2020
  Niech się pan martwi o siebie i ustawia się w kolejce po cudowna szczepionkę, ale większość pracowników handlu ma swój mózg. ======== Tak jest! My CAŁY ROK byliśmy narażeni i WYTRWALIŚMY. Niech ten Pan spada - nie musi aż tak o nas się "martwić"...:)))

 • Helmut 01.01.2021

  Jeśli rząd odwołał się do pojęcia infrastuktury krytycznej, to Ustawa o zarządzaniu kryzysowym w Art.3.2.e. tą definicją obejmuje systemy zaopatrzenia w żywność. Właśnie na podstawie wspomnianego artykułu w grupie II znaleźli się pracownicy dostaw wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, bezpieczeństwa żywności i leków itd. Tworząc plan szczepień praktycznie przepisano treść ustawy z jednym wyjątkiem. Wycinając z niej pracowników handlu żywnością.

 • zzz 31.12.2020

  A Pan Bujara co na to ? Czyżby władza mu kazała zamilknąć. Przecież nie umieszczenie handlowców w grupie uprzywilejowanej to czysty skandal. Pracownicy przy kasach, czy na hali sprzedaży są po krotność bardziej narażeni, niż wiele innych zawodów.

 • Kj 30.12.2020

  Niech się pan martwi o siebie i ustawia się w kolejce po cudowna szczepionkę, ale większość pracowników handlu ma swój mózg.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także