Pracownicy handlu skarżą się na "majówkę grozy". Zamiast długiego weekendu mają pracę w sklepie do późna w nocy
Sieci handlowe w dniach poprzedzających majówkę wydłużyły godziny otwarcia sklepów, a w związku z dramatycznymi brakami kadrowymi nie kwapią się do udzielania urlopów znacznej części pracowników. Frustruje to tych ostatnich i to pomimo faktu, że dni świąteczne - 1 i 3 maja - będą wolne dla wielu osób zatrudnionych w sklepach. Pracownicy narzekają nie tylko na przepracowanie, ale też na niedzielę handlową 30 kwietnia i na trudności z wzięciem urlopu 2 maja, a nawet 4 czy 5 maja.
Pozostało jeszcze 89% tekstu.
Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.
Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus
Posiadasz subskrybcję? Zaloguj się.
-
Dostęp 30 dni19.99 zł - 30 dni
-
Prenumerata roczna WH Plus399.99 zł - 365 dni
- Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
- Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
- Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
- 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
- Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
- Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
- Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
- Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
7 komentarzy
-
28.04.2023
@Ada Ten cały "POLAK" to cwaniak, właściciel paru Żabek, handlujący wódą i piwskiem od rana do nocy, również w niedzielę jako "agencja pocztowa" i dlatego tak mu zależy, żeby pozostałe sklepy były zamknięte. Jak spojrzysz na niego w ten sposób to jasne dlaczego nie protestuje w sprawie stacji paliw, hotelarstwa, knajp, komunikacji, itd. pomimo, że świetnie wie, że te wszystkie zawody pracują w niedzielę.
A obsada jest niska bo sklepów nie stać zatrudnić więcej ludzi skoro pozbawia się ich 25% dochodu nie pozwalając handlować w niedzielę. Wszyscy płacimy za to wyższymi cenami, a pracownicy - większą ilością pracy w tygodniu. -
28.04.2023
Mój nieudolny podszyw dalej szaleje. Sklepy i producenci spekulują i zawyżają ceny, a płatny troll lata i bredzi, że to wina pisu. Puknij się w głowę człowieku, wyjaśnij lepiej czemu za PO aż 6 mln wyjechało za chlebem z Polski, a matki żebrały w necie. Taki był dobrobyt.
-
28.04.2023
@nikt ważny, jak widać nie zrozumiałeś....
Jakoś nikt się nie przejmuje SPRZEDAWCAMI na stacji benzynowej którzy pracują w niedzielę, Wigilię, Sylwestra, 1-3 maja, w każde święta. W czym jest lepszy sprzedawca w markecie od sprzedawcy na stacji benzynowej czy sprzedawcy w restauracji? -
28.04.2023
Niedługo pracy w sklepach będzie mniej bo Polacy okradzeni i zrujnowani finansowo przez Pis kupują coraz mniej. Ale może to zrównoważy to, że coraz bogatsi pisowcy kupują coraz więcej kosztem reszty społeczeństwa.
-
27.04.2023
A co Ty dziecko będziesz komu mówić gdzie maja pracować.
Handlowiec to jakaś niższa kategoria ludzi? Nie maja prawa do wolnego czy urlopu? Bo Adzia ma tydzień wolnego i cwaniakuje w internecie... -
27.04.2023
Ada ludzie powiedzieli brutalną prawdę, w sklepach obsada jest rażąco niska, sam doświadczam tego na własnej skórze na co dzień. Ada jak czegoś nie doswiadczyłaś na własnej skórze to nie zrozumiesz .
-
27.04.2023
Zawsze mogą iść pracować na np. stację paliw, a nie czekaj...