09.01.2017/15:58

Pracownicy Tesco domagają się podwyżek. Będzie kolejny spór zbiorowy?

Związkowcy z działającej przy Tesco Polska organizacji zakładowej NSZZ "Solidarność" domagają się od sieci podwyżki wynagrodzeń dla kasjerów-sprzedawców o 350 zł brutto, a dla kierowników sklepów, stoisk i zastępców kierowników o 200 zł. Zapowiadają zarazem, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione do 1 lutego, to wejdą z Tesco w (kolejny już) spór zbiorowy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • pracownik bożka 12.01.2017

  Od początku TESCO tam pracuje 1600 netto,cały etat-to kpina

 • anonimowy pracownik 10.01.2017

  Czyli że w lipcu były podwyżki tak duże, że konkurencja na starcie miała do zaoferowania więcej niż Tesco po podwyżkach. Po prostu wypłaty w Tesco są jak strzał w ryj. Upodlają pracowników. 1900-2000 netto to w obecnych czasach totalne minimum, żeby jakoś normalnie żyć. Konkurencyjne firmy tyle płacą, albo i nawet więcej, także dlaczego Tesco nie może?

 • TheUnforgivven 10.01.2017

  Czyli że dopiero co w lipcu były podwyżki, a pracownicy już ubiegają się o kolejne?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.