18.03.2020/17:17

Pracownicy z Ukrainy nie chcą opuszczać Polski z powodu kwarantanny

Tylko około 4 proc. Ukraińców pracujących w Polsce opuściło kraj od czasu ogłoszenia zamknięcia granicy polsko-ukraińskiej, stan na dzień 18 marca podał dział analityczny międzynarodowej agencji zatrudnienia „Gremi Personal”. Zasadniczo postanowili opuścić kraj pracownicy, których wiza pracownicza straciła ważność lub ci, którzy mieli pozwolenia na pracę w ramach ruchu bezwizowego.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Pacjent 19.03.2020

    A nasza służba zdrowia ? Nie wiem jak jest na Ukrainie ale u nas jest tragicznie od wielu lata a sytuacja od czasu dojścia do władzy pisu pogarsza się z każdym rokiem. Wypłacane jest 500+ ale ludzie pewnie nie mniej wydają na prywatne leczenie. Państwowa służba zdrowia to tragedia a teraz ile tysięcy czy dziesiątek tysięcy ludzi umrze z powodu koncentracji służby zdrowia na koronawirusie i rezygnacji z leczenia innych chorób ?

  • Kuba 18.03.2020

    No i się nie dziwię. Do czego oni mają tam wracać? Służba zdrowia na Ukrainie pozostawia wiele do życzenia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.