21.03.2020/09:27

Pracowniku zostań w pracy! Zapłacimy ci więcej [PORÓWNANIE BENEFITÓW W SIECIACH HANDLOWYCH]

– Mamy niższe stany osobowe w sklepach. Są też miejsca, gdzie musieliśmy zredukować liczbę godzin pracy sklepu, bo jest zbyt mało osób, żeby pracować na dwie zmiany – mówił podczas webinairu Jacek Owczarek.

Dyskonterzy dają pieniądze

Sieci handlowe robią więc wszystko, żeby zatrzymać pracowników i oferują im dodatkowe benefity. Lidl co prawda nie ujawnił jakie premie zamierza wypłacić swoim pracownikom, wiadomo jednak, że ma to być to forma podziękowania za ciężką pracę w marcu. Premie otrzymają pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych. Ponadto sieć ogłosiła, że wszyscy pracownicy otrzymają też niebawem premie wielkanocne w wysokości 300 i 450 zł. – Kierujemy wielkie podziękowania do pracowników naszych sklepów oraz centrów dystrybucji. Ich ciężka praca oraz odpowiedzialność ma wielkie znaczenie dla milionów klientów. To dzięki ich zaangażowaniu nasze sklepy są nieprzerwanie otwarte – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications w Lidl Polska. Firma przygotowała nawet specjalny spod telewizyjny, w którym dziękuje pracownikom.

Swoich pracowników nagrodzić postanowiła Biedronka. Tu, w przeciwieństwie do Lidla, padła konkretna deklaracja – 300 zł brutto za tydzień pracy od 9 do 14 marca. Premia objęła wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych, którzy pracowali w tym tygodniu zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan pracy. Co ważne, sieć przyzna także premię wszystkim rodzicom dzieci do lat 14, którzy we wspomnianym tygodniu przepracowali minimum jeden dzień. To odpowiedź na konieczność pogodzenia swoich obowiązków zawodowych z opieką nad dziećmi w związku z zamkniętymi szkołami. Pracownicy powyżej 60 roku życia zostali zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy, przy zachowaniu wynagrodzenia.

Najwięcej dla pracowników sklepów i magazynów

Również sieć Aldi przygotowała benefity swoim pracownikom. W marcu wypłaci im do 1 tys. złotych brutto premii. Dokładna wysokość premii będzie uzależniona od rodzaju wykonywanej pracy. Najwyższe nagrody otrzymają pracownicy sklepów oraz magazynu, którzy, jak podkreśla sieć, w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania klientów w potrzebne produkty.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę nasi pracownicy odgrywają w procesie wyżywienia społeczeństwa i zachowania płynności w sprzedaży najważniejszych produktów spożywczych i higienicznych w tym trudnym okresie. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu nagród specjalnych, które są wyrazem podziękowania i szacunku dla zaangażowania w codzienną pracę i wykonywanie swoich obowiązków przez naszych pracowników - powiedział Oktawian Torchała, szef Aldi Polska.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Pracownik DC 30.03.2020

  Poczytajcie o Delikatesach Centrum. Zero dodatkowego wynagrodzenia i jeszcze pretensje mają, kiedy pracownik pyta się o jakieś zabezpieczenia, rękawiczki czy płyn do czyszczenia. By nie siać paniki.

 • nickk 23.03.2020

  tesco: zero premii

 • talia 23.03.2020

  A w Carrefour zero premii , ogromne tłumy i klienci , ze względu na tłok (może i z głupoty też), nie zachowują zalecanej odległości, narażając siebie i personel

 • MMM 22.03.2020

  1000 zł premii 750zł premii A w Stokrotce 100 zł za cały miesiąc. Widać że stokrotka bardzo ceni swoich pracowników.

 • Kuba 21.03.2020

  Dziś byłem w Kauflandzie. Zero osłon przy kasach, zero masek i zero mydła. Jedynie rękawiczki, które sobie można wiecie gdzie wsadzić....

 • Jerry 21.03.2020

  To naprawdę kolonialne zachowanie, na co im bedzie kasa jak odpukac nie wyjda z choroby.

 • Kobieta pracująca 20.03.2020

  A Piotr i paweł znów w tyle za konkurencją....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.