21.03.2020/09:27

Pracowniku zostań w pracy! Zapłacimy ci więcej [PORÓWNANIE BENEFITÓW W SIECIACH HANDLOWYCH]

Również tysiąc złotych swoim pracownikom za pracę w dobie koronawirusa wypłaci sieć Carrefour. Bonusy dostaną pracownicy sklepów oraz magazynów. 

Nie tylko Lidl

Druga działająca w Polsce sieć  z Grupy Schwarz nie chce być gorsza od Lidla. Kaufland zaproponował swoim pracownikom do 1 tys. zł brutto w ramach dodatku motywacyjnego. Warunek? Mają w czasie epidemii pozostać w pracy i nie korzystać z urlopów i zwolnień. Pracownicy, którzy będą świadczyć pracę od 1 do 15 marca otrzymają 500 zł premii. Podobnie jak ci, którzy przyjdą do pracy w dniach 16-31 marca.

Kaufland tłumaczy ten ruch „sytuacją w kraju związaną z epidemią oraz idącym za tym zwiększonym zapotrzebowaniem na m.in. produkty i artykuły spożywcze.”

Bardzo podobnie zareagowała także sieć Makro, która zdecydowała się wypłacić pracownikom po 500 zł, jeśli ci będą przychodzić do pracy od 14 do 31 marca.

Netto zapłaci bonus nieobecnym. Ale mniejszy

Również duńska sieć Netto nie zapomniała o swoich pracownikach. Dostaną oni w marcu po 500 zł premii. Ponadto firma zadeklarowała, że  osoby, które w ostatnich dniach nie były obecne w pracy, również otrzymają dodatek, jednak będzie on proporcjonalny do ilości przepracowanego czasu.

Sieć zaopatrzyła też pracowników w rękawiczki i środki antybakteryjne. Zmieniła też nieco wygląd placówek.

- Jako pracodawca jesteśmy zobowiązani do zapewnienia im maksymalnego bezpieczeństwa. Podjęliśmy decyzję o odgrodzeniu ekranami z pleksi najbardziej narażonych stanowisk pracy – czyli kas. Dzięki bardzo sprawnemu działaniu wielu działów naszej firmy błyskawicznie zainstalowaliśmy ok. 1500 ekranów przy kasach. Są obecnie już we wszystkich naszych sklepach. Wierzymy, że to rozwiązanie uchroni pracowników przed bezpośrednim zagrożeniem - powiedział Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Rossmann wchodzi do gry

Również sieć drogerii Rossmann zapowiedziała, że wyłoży na premię dla swoich pracowników. Każdy z pracowników, który będzie pracował w dniach od 16 marca do 15 kwietnia otrzyma bonus w wysokości 750 zł brutto. Decyzję zarząd firmy podjął 14 marca.

Sieć przekazała też w komunikacie, że wprowadza dodatkowe procedury bezpieczeństwa dla pracowników. 

"Niektóre sklepy skróciły godziny pracy, kierownictwo drogerii może także podjąć decyzje o ograniczaniu liczby klientów w sklepie czy wyznaczeniu stref 1 metra od kas. Przekazaliśmy pracownikom środki do dezynfekcji rąk oraz kas, terminali itd. Jeśli ktoś chce pracować w rękawiczkach, są one do dyspozycji w sklepach. W krótkim czasie dostępne będą też maseczki" - informuje sieć.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Pracownik DC 30.03.2020

  Poczytajcie o Delikatesach Centrum. Zero dodatkowego wynagrodzenia i jeszcze pretensje mają, kiedy pracownik pyta się o jakieś zabezpieczenia, rękawiczki czy płyn do czyszczenia. By nie siać paniki.

 • nickk 23.03.2020

  tesco: zero premii

 • talia 23.03.2020

  A w Carrefour zero premii , ogromne tłumy i klienci , ze względu na tłok (może i z głupoty też), nie zachowują zalecanej odległości, narażając siebie i personel

 • MMM 22.03.2020

  1000 zł premii 750zł premii A w Stokrotce 100 zł za cały miesiąc. Widać że stokrotka bardzo ceni swoich pracowników.

 • Kuba 21.03.2020

  Dziś byłem w Kauflandzie. Zero osłon przy kasach, zero masek i zero mydła. Jedynie rękawiczki, które sobie można wiecie gdzie wsadzić....

 • Jerry 21.03.2020

  To naprawdę kolonialne zachowanie, na co im bedzie kasa jak odpukac nie wyjda z choroby.

 • Kobieta pracująca 20.03.2020

  A Piotr i paweł znów w tyle za konkurencją....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.