10.04.2017/11:58

Pradera finalizuje przejęcie 25 parków handlowych IKEA na 8 rynkach w Europie

Pradera, jeden z wiodących europejskich specjalistycznych zarządców funduszy detalicznych nieruchomości komercyjnych i asset managerów, zakończyła pierwszą akwizycję dla Pradera European Retail Parks SCSp, funduszu z siedzibą w Luksemburgu, który w marcu 2017 r. zawarł z Ikea Centres wartą 900 milionów euro transakcję zakupu 25 parków handlowych w ośmiu krajach europejskich.

Pierwsza część transakcji nabycia nieruchomości przez Fundusz dotyczy 17 parków handlowych w Polsce, Niemczech i Francji. Przejęcie kolejnych ośmiu obiektów w Czechach, Szwecji, Finlandii, Danii i Szwajcarii ma nastąpić do 31 sierpnia 2017 r.

- Cieszymy się z zakończenia pierwszej fazy tej przełomowej transakcji. Jest ona uwieńczeniem naszego siedemnastoletniego doświadczenia w zarządzaniu obiektami handlowymi w Europie, które realizujemy przez ugruntowane platformy kreujące wartość dodaną aktywów w naszym rosnącym portfolio – mówi David Fletcher, prezes zarządu Pradery.

Pradera działa aktywnie na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej od 2006 r. Nabycie dwóch obiektów w Warszawie, jednego w Poznaniu i jednego w Katowicach zwiększa do dziewięciu portfel zarządzanych przez Pradera nieruchomości handlowych w Polsce.  Całkowita powierzchnia najmu w portfolio to obecnie blisko 230 000 mkw. W trzecim kwartale 2017 r., po nabyciu parku handlowego w Pradze, portfel Pradery w CEE zwiększy się do dziesięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 265 000 mkw..

- Uważam, że to przejęcie jest krokiem milowym w umacnianiu pozycji Pradery jako specjalisty na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo – Wschodniej - komentuje Agata Brzezińska, Head of CEE, Pradera.

Transakcja nabycia została sfinansowana funduszami inwestycyjnymi klientów partnera inwestycyjnopowierniczego  LJ Partnership, który w maju 2016 r. przejął znaczny pakiet mniejszościowy w Praderze. Przy transakcji spółkę Pradera reprezentowała firma JLL. Zarządzanie nabytymi obiektami powierzono BNP Paribas Real Estate.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.