03.12.2020/14:50

Prawie połowa Polaków deklaruje, że świąteczne zakupy zrobi wyłącznie stacjonarnie

Mimo rosnącej popularności sklepów internetowych, świąteczne zakupy tylko w tym kanale zamierza zrobić jedynie co dziesiąty Polak – wynika z badania przeprowadzonego przez instytut SW Research. Co zrobi reszta?

Zdecydowana większość, bo 47,2 proc. ankietowanych  stwierdziła, że wybierze się po świąteczne sprawunki wyłącznie do sklepów stacjonarnych. Na model mieszany, czyli połowa zakupów stacjonarnie, a połowa on-line, zdecyduje się co czwarty Polak (25,9 proc.). 

Na święta najchętniej kupimy przez internet: produkty suche typu mąka i cukier (obecne w 37,7 proc. zamówień), wodę i napoje (w 35,5 proc.) oraz olej, majonez i sosy (w 32,4 proc.). Wśród produktów, które mniej chętnie kupimy on-line są ryby (w 11,7 proc.) i świeże mięso (11,5 proc).

A co z prezentami? 35 proc. Polaków zamówi je przez internet, a część wybierze w sklepie. Ponad jedna czwarta Polaków kupi je wyłącznie online, z kolei 19 proc. stacjonarnie. Jednocześnie aż 12 proc. osób nie planuje w tym roku kupować prezentów.

Badanie planów świątecznych Polaków powstało na zlecenie Everli.pl i zostało zrealizowane na grupie 1002 ankietowanych w terminie 24-27 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także