15.05.2020/10:52

PRCH: Polacy ruszyli do centrów handlowych. Zaskakująco dobry wynik

Powyższe znajduje również potwierdzenie w raportach dotyczących transakcji w placówkach handlowych przedstawionych przez banki Credit Agricole i PKO BP Research. Z opublikowanych danych wynika, że w pierwszym tygodniu od otwarcia galerii handlowych, klienci tych banków wydali tyle samo lub więcej aniżeli przed ich zamknięciem. Dane dotyczą płatności wykonywanych kartami płatniczymi oraz blikiem. Jak przedstawił bank Credit Agricole otwarcie galerii wpłynęło na wzrost obrotów o ok. 90 proc. w porównaniu do danych z wcześniejszego tygodnia. Podkreślono również, że obroty były wyższe o ok. 20 proc. w porównaniu do lutego.

Nieco inny obraz sytuacji wyłania się z badania przeprowadzonego przez Kantar na zlecenie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU). Zgodnie z tym badaniem Polacy są sceptyczni w kwestii korzystania z centrów handlowych w obecnej sytuacji.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • rezt 17.05.2020

    Ciekawe, skad takie dane. W Warszawie puuuuustki. Wszedzie! Obsluga blaka sie po pustych sklepach. Polacy sa zbyt inteligentni, zeby narazac zdrowie i zycie swoje i rodziny na zakupy, ktorych 90% moga zrobic z domu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.