28.12.2018/14:58

Pedro Soares Dos Santos, prezes Grupy Jeronimo Martins: Na zakazie handlu tracimy 30 proc. niedzielnych obrotów

Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins w rozmowie z „Business Insider Polska (BIP)” wskazał, że sieć Biedronka jest w stanie odrobić 70 proc. obrotów utraconych w niedziele. Traci pozostałe 30 procent.

Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu Grupy Jeronimo Martins zapytany przez „BIP” o wpływ zakazu handlu w niedziele na biznes firmy w Polsce stwierdził, że „ma on swoje dobre i złe strony”. Wskazał, że konsumenci w Polsce tracą szansę, by kupować lepiej i mądrzej, zaś z punktu widzenia przedsiębiorcy nowe prawo komplikuje biznes od strony operacyjnej, co sprawia, że trudno jest utrzymać produktywność i firma musi włożyć w jego prowadzenie więcej wysiłku.

Szef Jeronimo Martins przyznał, że sieci Biedronka udało nam się sprawnie zareagować na zmiany w prawie. Choć - jak przyznał - powoduje to większy stres, bo konsumenci mają mniej czasu na zakupy.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Pisiaczek 31.12.2018

    PIS niszczy konsekwentnie Polskę, mówili o Polsce w ruinie i pisowcy do tego doprowadzą

  • 9+7 30.12.2018

    Nie wiem kto to sponsoruje. Ale to jest taki bełkot, że aż szkoda tego czytać.

  • bp 28.12.2018

    A ja słyszałem że nie....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.