08.11.2016/11:40

Prezes Mondelez na Kongresie Słodycze: Zapotrzebowanie na kakao wzrośnie o 30 proc.

Dostępność surowca, jakim jest ziarno kakaowca, to bardzo ważny czynnik wpływający na kategorię słodyczy. Co roku produkuje się go 3,5 mln ton. W ciągu najblizszych pięciu lat zapotrzebowanie na ten surowiec wzrośnie o 30 proc., a jego ceny są niestabilne i zmienne – powiedział na Kongresie Słodycze 2016 Zoltan Novak, prezes Mondelez Polska.

W jego opinii, głównym problemem jest bardzo niska wydajność plantacji kakowca, a mogłaby ona być nawet dziesięciokrotnie wyższa. Plantatorom brakuje pieniedzy na inwestycje w nawozy czy sadzonki. My, producenci możemy pomóc to zmienić. Musimy rozmawiać, angażować różne strony, ale najważniejsze są pieniądze, musimy inwestować w rozwój surowców. Firma Mondelez stworzyła program Cocoa Life – 400 mln dol. trafi bezpośrednio do rolników, chcemy edukować plantatorów, sprawiać, by mogli mieć większą wydajność plonów. Jednocześnie inwestujemy w zakładanie nowych plantacji i farm, mogących mieć dziesięciokrotnie większą wydajność niż te dzisiejsze powiedział prezes Mondelez Polska podczas Kongresu Słodycze 2016.

Najważniejszy czynnik decydujący o zapotrzebowaniu na kakao to nowe rynki, przede wszystkim Azja, gdzie notuje się znaczący wzrost konsumpcji. Drugim czynnikiem są coraz większe wymagania konsumentów, którzy sięgają po produkty dobrej jakości, z wysoką zawartością kakao.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.