28.12.2016/08:13

Prezes ZM Skiba: Zmieniliśmy formę prawną naszej działalności

1 grudnia 2016 roku jednoosobowa działalność gospodarcza o nazwie Zakłady Mięsne „SKIBA” Andrzej Skiba przekształciła się w spółkę akcyjną Zakłady Mięsne Skiba S.A. - mówi Wiadomościom Handlowym Andrzej Skiba, prezes spółki Zakłady Mięsne Skiba S.A.

Zdecydowali się Państwo na zmianę formy prawnej działalności firmy. Skąd taka decyzja?

Nasza firma posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne, sieć własnych sklepów, hurtowni i zatrudnia około 1000 osób. Na takim etapie rozwoju zmiana jest oczywista i racjonalna. W związku z tym 1 grudnia 2016 roku jednoosobowa działalność gospodarcza o nazwie Zakłady Mięsne „SKIBA” Andrzej Skiba przekształciła się w spółkę akcyjną Zakłady Mięsne Skiba S.A. Poza tym nie zmieniło się nic. Spółce przekształconej przysługują wszystkie prawa i obowiązki przekształconego. Firma nadal jest firmą rodzinną.

Przekształcenie w spółkę akcyjną to pewnie nie jedyna zmiana, jaka zaszła w tym roku w Państwa firmie...

Od 2014 roku realizowaliśmy zaplanowane inwestycje, które zakończyły się w sierpniu 2016 roku. Dotyczą one ubojni trzody chlewnej, największego z trzech budynków Zakładów Mięsnych Skiba, której powierzchnia wzrosła o 6 tysięcy mkw. Ubojnia została powiększona o część magazynową - chłodnię, rozbudowany został dział rozbioru mięsa, a także część socjalną. Co więcej, zmodernizowano ciąg komunikacyjny, powstała kolejna mroźna z systemem regałów jezdnych oraz zamrażania płytowego. Dodatkowo powstał nowy magazyn półtusz. Zakupione zostały nowe maszyny dla działu konfekcji, uruchomiono także nową linię do produkcji i pakowania mięsa mielonego. Zmodernizowana została także ubojnia bydła w Czersku.

Jakie są Państwa plany na przyszły rok?

Od początku istnienia firma stale się rozwija, nie odnotowaliśmy roku bez inwestycji. W kolejnym roku przewidujemy doposażanie przetwórni w nowe maszyny do produkcji wędlin. Planowane inwestycje dotyczą także sklepów firmowych. Zamierzamy zwiększyć ich ilość, przeprowadzać remonty i regularnie doposażać. Uważamy, ze największą siłą naszej firmy są ludzie, którzy ją tworzą. Dlatego nieprzerwanie inwestujemy także w pracowników, w ich rozwój i bezpieczeństwo. Od lat przeprowadzamy regularne szkolenia rozwijające naszą wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Na pewno będziemy to kontynuować w przyszłym roku. Ponadto, w 2017 roku wprowadzimy pakiet medyczny.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.