28.11.2019/18:55

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w Mlekovicie

27 listopada prezydent Andrzej Duda odwiedził centralę Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes firmy Dariusz Sapiński oprowadził gościa m.in. po Wydziale Serowni i zaprezentował szeroki asortyment produkowanych wyrobów, w tym wyprodukowany z okazji historycznej wizyty szlachetny ser Polski Prezydent oraz twarogi z uruchomionej w dniu wizyty nowej, nowoczesnej linii ciągłej do produkcji twarogów. Prezydent spotkał się także z pracownikami firmy.

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty towarzyszyli minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Goście mieli okazję zwiedzić Wydział Serowni, w którym wytwarzany jest szeroki asortyment serów i serków, będących wizytówką firmy, w tym sery długodojrzewające z linii „Diamenty Konesera”, czy nowości, jak np. paluszki serowe. Prezydentowi zaprezentowano proces produkcji, pakowania oraz przechowywania serów.

Kolejnym etapem po Wydziale Serowni była wizyta w sklepie firmowym Mlekovitka, gdzie prezes Sapiński przedstawił prezydentowi Andrzejowi Dudzie szeroki asortyment wyrobów marki Mlekovita. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami firmy.

– To ogromny zaszczyt i honor gościć pana prezydenta. Jest to niezwykłe wydarzenie w historii Mlekovity, bo przez 91 lat jej istnienia dopiero po raz pierwszy gości w swoich progach głowę państwa. Dziś uruchomiliśmy też linię ciągłą do produkcji twarogów – mam nadzieję, że obecność pana prezydenta w tym dniu przyniesie nam szczęście – mówił podczas spotkania Dariusz Sapiński, prezes Grupy Mlekovita.

Zarówno podczas wizyty w firmie, jak i późniejszego spotkania z mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego prezydent podkreślał, jak duże jest znacznie firmy Mlekovita oraz praca polskich rolników dla krajowej gospodarki.

– To są tereny rolnicze. Z wielkim szacunkiem chcę podziękować wszystkim państwu, którzy jesteście wielkim zapleczem rolniczym, ale przede wszystkim wielkim zapleczem mlecznym dla Rzeczypospolitej. Bo to mleko właśnie tutaj, w większości gospodarstw jest produkowane. Jesteście państwo wszyscy związani z firmą Mlekovita, która mleko przetwarza, produkując produkty rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. To są produkty, które są państwa wytworem, które są dziełem państwa rąk, wychowywanych i pielęgnowanych przez państwa zwierząt, które rozsławiają nas, i które budują potencjał polskiej gospodarki. Bo dzisiaj polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB, to ogromna część naszego cały czas wzrastającego eksportu – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Mlekovita jest największym producentem i eksporterem produktów mleczarskich w Polsce. Asortyment ponad 1000 wyrobów wytwarzanych przez Mlekovitę trafia obecnie do 159 krajów świata, w tym do 28 państw Unii Europejskiej i do 131 krajów spoza UE. Z eksportu pochodzi ok. 30 proc. przychodów firmy.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Tu jest Polska a nie polin 30.11.2019

    I oby jego kadencja było pierwszą i ostatnią, czego sobie i innym życzę.

  • AW 29.11.2019

    Duda to najgorszy prezydent w historii Trzeciej RP!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.