23.03.2022/21:12

Prezydent Ukrainy wzywa Auchan i Leroy Merlin: Musicie przestać sponsorować rosyjską machinę wojenną

Wołodymyr Zełenski, podczas przemówienia video wygłoszonego 23 marca we francuskim parlamencie, zaapelował do tamtejszych firm, żeby zaprzestały działalności w Rosji. I był to jego główny przekaz.

Prezydent Ukrainy powiedział, że francuskie firmy muszą wycofać się z rosyjskiego rynku. Jak donosi AFP użył przy tym dość ostrych słów: „Renault, Auchan, Leroy Merlin i inni muszą przestać sponsorować rosyjską machinę wojenną” − stwierdził.

Podobnie jak w przypadku przemówień wygłaszanych w minionych tygodniach do parlamentów innych krajów Wołodymyr Zełenski przywołał specyficzne dla Francji doświadczenia wojenne, porównując zniszczenie miast, takie jak Mariupol do ruin Verdun. 

W przeciwieństwie do innych wystąpień tego typu, podczas których premier Ukrainy apelował głównie o broń. Tym razem skupił się na francuskich firmach, które nadal działają w Rosji, a także ludziach, którzy − jak stwierdził − chowają głowy w piasek i próbują znaleźć w tym kraju pieniądze.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także