18.02.2021/17:54

Procter&Gamble obiecuje znaczną redukcję emisji gazów cierplarnianych do 2030 roku

Firma Procter&Gamble poinformowała, że zamierza poprawić wyniki w zakresie emisji gazów cieplarnianych związanych z transportem surowców i produktów w fazie operacyjnej o 50 proc. w stosunku do danych za rok 2020.

- Aby ten cel osiągnąć, Procter & Gamble wykorzysta bardziej efektywne i niskoemisyjne środki transportu, np. transport intermodalny oraz z wykorzystaniem paliw ekologicznych. Koncern dąży też do ciągłego zwiększania współczynnika załadunku pojazdów i optymalizacji procesów swojej sieci dostaw - tłumaczy P&G.

W realizacji ambitnego celu ma także wypracowywanie wspólnie z pracownikami, przewoźnikami, detalistami oraz szeroko rozumianą branżą handlową "unikalnych rozwiązań, które umożliwią dostarczenie produktów firmy w efektywniejszy i bardziej przyjazny dla środowiska sposób".

Przypomnijmy, że koncern Procter&Gamble wdrożył przyjęte przez GLEC (Global Logistics Emissions Council) wymogi dotyczące monitorowania i raportowania emisji dwutlenku węgla pochodzącej z transportu. Firma ogłosiła też strategię zrównoważonego rozwoju pod hasłem "Ambition 2030".

P&G to jedna z największych firm z branży FMCG w Polsce. Należą do niej m.in. takie marki, jak Gillette, Always, Bounty, Fairy, Pampers czy Head&Shoulders.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także