21.04.2017/10:36

Producenci lodów w pełni przygotowani do startu sezonu

W przypadku lodów o wysokości sprzedaży decydują nowości i bestsellery. Detalista, który chce zarabiać w sezonie na tej kategorii powinien zatem być na bieżąco z ofertą wiodących producentów. Sprawdziliśmy, co przygotowali oni na ten rok.

Najpierw kilka słów o trendach. Przeglądając tegoroczne katalogi wiodących producentów, dochodzimy do wniosku, że ten sezon upłynie pod znakiem karmelu (na fali niezmiennie już od kilku sezonów), pojawiły się lody bez laktozy (jeszcze rok temu funkcjonowały na zasadzie ciekawostki), adaptacją światowych trendów są lody czarne (choć nadal to jednak nisza), pojawiło się też sporo nowości z dotąd niespotykanymi w przypadku lodów dodatkami (choćby wspomniany wyżej popcorn).

Każdy liczący się producent wprowadza do sprzedaży choć 2-3 nowości. Na nie najbardziej czekają dystrybutorzy, detaliści i konsumenci. Tegoroczna oferta, zdaniem ekspertów związanych z rynkiem lodów, jest bogata i dużo w niej ciekawych, niesztampowych propozycji. Nie trzeba być zresztą ekspertem, by zauważyć, że firmy stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej.

Koral

Producent znany z takich bestsellerów z segmentu „impulsów” jak Lody Koktajlowe, Drill czy Grand Gold, na ten sezon przygotował kilka ciekawych nowości. Roll ice to lody śmietankowe otoczone sorbetem truskawkowym. Oryginalnym produktem są lody Squeezy Freezy, czyli sorbet arbuzowy. Nowej odsłony doczekały się Drill Mix (zakręcone waniliowe lody z tropikalną otoczką) oraz Rakieta – lody sorbetowe z galaretką truskawkową i mleczną polewą. Wyjątkową pozycją na liście nowości są lody bez laktozy – Freely o smaku śmietankowo-czekoladowym, warte uwagi są też Oshee Protein – lody waniliowe wzbogacone w białko oraz witaminy D i K. Bestsellerowy Grand Gold w tym sezonie kusi wersją Cherry – to lody śmietankowe z galaretką wiśniową oblane deserową czekoladą belgijską.

Jeśli chodzi o lody familijne, jest nowość w obrębie linii Kolorowe Lato – są to śmietankowe lody w sosie z czarnej porzeczki.

Bracia Koral – Lody jak Dawniej

Marka lodów premium Bracia Koral – Lody jak Dawniej w segmencie lodów impulsowych proponuje

nowe rożki śmietankowe z dodatkiem czekoladowych ciasteczek oraz rożki śmietankowe z truskawkami. Pojawiły się dwa nowe lody typu sandwich: bakaliowe w belgijskiej czekoladzie oraz śmietankowe z dodatkiem czekoladowych ciasteczek w czekoladzie belgijskiej. Nową odsłonę zyskały lody na patyku oblane czekoladą belgijską: bakaliowe i śmietankowe z ciasteczkami. Nowością są lody w ciastkach – śmietankowe z belgijską czekoladą. Są też nowości w familijnym formacie 900 ml: Lody śmietankowe z truskawkami, Lody czekoladowe z belgijską czekoladą oraz kremowe Lody o smaku masła orzechowego. W kubkach o pojemności 450 ml producent proponuje w tym sezonie m.in. lody Słony karmel – połączenie słonego karmelu z solą morską, Lody czekoladowe z wiśniami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.