24.08.2018/10:24

Producent energetyków ukarany za reklamę naruszającą dobre obyczaje

Producent napoju energetycznego Devil Energy Drink został ukarany przez sąd za reklamę wykorzystującą sugestię do seksu oralnego. Firma musi zapłacić 60 tys. złotych na rzecz jednej z fundacji oraz przeprosić za reklamę.

Przypomnijmy, chodzi o reklamę umieszczoną w mediach społecznościowych marki Devil Energy Drink. która pokazywała kobietę klęczącą przed mężczyzną i zawierała hasło: "ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach".

Pozew w tej sprawie złożyło Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Sąd przychylił się do argumentacji powoda, który twierdził, że reklama uprzedmiatawia wizerunek kobiet i przeczy dobrym obyczajom.

Wcześniej z postulatami Stowarzyszenia zgodziła się Rada Reklamy.

- Ustawa, na którą się powołujemy, jest wykorzystywana głównie przez przedsiębiorców. Problem polega na tym, że sami przedsiębiorcy nie chcą angażować się w spór sądowy z innym przedsiębiorcą tylko po to, by dla zasady zwalczać reklamy uchybiające godności człowieka, uprzedmiotawiające wizerunek kobiet lub naruszające w inny sposób dobre obyczaje. Stowarzyszenie Twoja Sprawa ma jednak właśnie takie cele i jest żywotnie zainteresowane usuwaniem tego typu reklam z obrotu. Jest to nasz pierwszy pozew, ale na pewno nie ostatni. Chcemy, aby przedsiębiorcy planując swoje działania mieli świadomość, że przekraczając pewne granice ryzykują spór sądowy - mówi Izabela Karska ze Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

Firma na swoim koncie w serwisie Facebook przeprosiła za reklamę w... specyficzny sposób:

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.