28.02.2020/13:42

Producent piwa Corona padł ofiarą koronawirusa. Akcje Constellation Brands mocno w dół

Producent meksykańskiego piwa Corona stał się nieoczekiwaną ofiarą szalejącego na świecie koronawirusa. Kurs akcji tylko w ciągu ostatniego tygodnia spadł o ponad 8 proc. Warto dodać, że Corona to jedna z najpopularniejszych marek piwa na świecie.

Jak informuje Bloomberg, okazało się, że związek piwa Corona z koronawirusem jest dla wielu klientów zbyt duży i często producent utożsamiany jest z wirusem.

Produkująca piwo Corona firma Constellation Brands straciła na nowojorskiej giełdzie 8 proc. tylko w ciągu ostatniego tygodnia. Jeszcze na jego początku za akcję trzeba było zapłacić prawie 210 dolarów, teraz kurs spadł do poziomu 190 dolarów. Zmalał też indeks, który mierzy pozytywne skojarzenia z marką. Jeszcze na początku roku miał on wartość 75, dziś natomiast spadł do 51.

Poza sezonowymi wahaniami, eksperci jako powód wskazują podświadome powiązanie piwa z szalejącym na całym świecie koronawirusem.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Biber 29.02.2020

    "związek piwa Corona z koronawirusem jest dla wielu klientów zbyt duży i często producent utożsamiany jest z wirusem"
    Ależ to trzeba mieć nasrane we łbie żeby wydumać sobie takie skojarzenie. W takim razie TVP powinna w trybie natychmiastowym zaprzestać emisji serialu "KORONA królów" - związek serialu z epidemią jest aż nadto czytelny.

  • Amman 28.02.2020

    Ludzie to jednak idioci lol

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.