09.08.2020/10:05

Producent rzemieślniczego piwa chce przyciągnąć ludzi do knajp po pandemii

Browar Jana rozpoczyna współpracę z organizatorami Pub Quiz. Celem jest wsparcie branży HoReCa w odbudowie frekwencji w lokalach sprzed pandemii koronawirusa i odbudowa relacji społecznych.

Piwo rzemieślnicze jest produktem tworzonym przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją jako towarzysz dobrych spotkań. Przyjęło się nawet mówić, że kraft to ludzie. Lockdown z połowy marca mocno podciął skrzydła całej branży browarów rzemieślniczych, jak i niemal całej branży HoReCa.
- Wszystko stało się nagle. Fizyczne zamknięcie dla gości pubów i restauracji, praktycznie w momencie inauguracji sezonu piwnego w Polsce, spowodowało ogromne straty dla całego systemu naczyń połączonych jakim jest HoReCa i firmy z nią współpracujące. Niektóre puby czy restauracje po lockdownie już się nie otworzyły, a wiele z nich choć heroicznie walczy o przetrwanie, to nadal jest pod kreską. – mówi Agnieszka Łapaj, właścicielka Rzemieślniczego Browaru Jana.

Wiele osób wobec niepewności związanej z koronawirusem zdecydowało się spędzić wakacje w Polsce kosztem zagranicznych wojaży. Taka sytuacja stwarza dużą szansę dla lokali gastronomicznych, gdyż sporo potencjalnych klientów, którzy w tym czasie przebywaliby na zagranicznych wyjazdach, pozostało w swoich miejscowościach. Esencją sukcesu takich lokali jest zaproponowanie klientom ciekawej formy spędzenia czasu. Jedną z szans dla takich lokali jest właśnie Pub Quiz, w którego wsparcie włączył się Rzemieślniczy Browar Jana.

- Jako Browar Jana zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z organizatorami Pub Quiz, by dodatkowo zachęcić ludzi do wizyt w lokalach gastronomicznych. Sam Pub Quiz jest świetną formą rozrywki, sprawdzenia swojej wiedzy z najróżniejszych obszarów oraz formułą zdrowej rywalizacji pomiędzy jego uczestnikami. Dodatkową korzyścią jest odbudowa relacji społecznych i integracja osób, które zdecydują się wziąć udział w zabawie, a puby i restauracje zyskują możliwość oczarowania swoim klimatem zarówno nowych jak i starych (z czasów sprzed Covid-19, przyp. red.) klientów. Co więcej, uczestnik Pub Quizu w czasie trwania rozgrywki, częstokroć korzysta zasobów danego baru, bo to właśnie piwo idealnie łączy się z taką formą grywalizacji. – dodaje Adam Jakubowski, Dyrektor Operacyjny w Browarze Jana.

Pub Quiz to forma rozrywki intelektualnej polegającej na sprawdzaniu wiedzy z interdyscyplinarnych dziedzin, takich jak np. kino, sport, muzyka, geografia, historia itp., który swoją formą przypomina popularne teleturnieje jak „Jeden z Dziesięciu” czy „Milionerzy”. Osoby, które chcą uczestniczyć w takim quizie kompletują wśród swoich znajomych drużynę i wyszukują w okolicy lokalu, w którym w najbliższym czasie odbędzie się rozgrywka. W pierwszej części Pub Quiz zadawane są pytania, na które odpowiedzi udziela się na specjalnie przygotowanych kartach, w drugiej natomiast prowadzący zabawę podaje prawidłowe odpowiedzi by wyłonić drużynę, która uzyska najwięcej punktów. Wszystko odbywa się w duchu zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także