06.03.2020/19:21

Producent wódki: Nasz produkt nie służy do dezynfekcji rąk

W odpowiedzi na doniesienia, że w związku z ryzykiem związanym z koronawirusem niektórzy próbują robić płyn dezynfekujący z wódki, producent wódki marki Tito’s wydał komunikat. Podkreśla w nim, że do skutecznego odkażania dłoni potrzebny jest preparat o zawartości minimum 60 procent alkoholu, podczas gdy wódka zawiera go tylko 40 procent – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

W odpowiedzi na komunikat firmy niektórzy użytkownicy Twittera zaczęli domagać się… zwiększenia zawartości alkoholu w wyrobie firmy.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, żele do dezynfekcji rąk są przydatne, gdy brakuje możliwości umycia rąk wodą i mydłem, ale nie są, według wielu ekspertów, tak skuteczne jak mycie. Należy pamiętać, że prawidłowy czas mycia rąk zalecany przez polskie służby sanitarne to 30 sekund. W USA władze zalecają minimum 20 sekund.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.