07.10.2016/10:34

Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele częściowo niekonstytucyjny

Profesor Marek Chmaj przygotował opinię prawną, z której wynika, że project ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele jest częściowo niezgodny z Konstytucją – informuje money.pl. Chodzi o zapisy dotyczące zakazu otwierania sklepów przez franczyzobiorców. "Solidarność" przyznaje się do błędu i twierdzi, że będzie apelować do posłów o zmianę tego przepisu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Kura 10.10.2016

    Większość tego co robi PIS lub ich przystawki (Solidarność, Kukiz, Kościół) jest niezgodne z konstytucją. Bezprawie i Niesprawiedliwość powinno się nazywać pisem bo ta partia ma niewiele wspólnego z prawem i sprawiedliwością.

  • Jajo 07.10.2016

    "związkowcy już rozmawiają z osobami, które prosiły o wprowadzenie takich zapisów" - pytanie kto o to prosił - ciekawe

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.