23.11.2018/08:00

Prokuratura bada wyprzedaż aktywów Marcpolu

Prokuratura bada kilka spraw związanych z wyprzedażą majątku należącego do sieci Marcpol. Według syndyka firmy przed ogłoszeniem jej upadłości doszło do szeregu niekorzystnych transakcji - pisze "Puls Biznesu".

Wśród sprawdzanych transakcji jest m.in. przekazanie praw do dzierżawy pawilonów handlowych w Warszawie ze spółki Marcpol na syna prezesa sieci - Marka Mikuśkiewicza juniora. Łączna kwota transakcji wyniosła 3,95 mln złotych. Według analizy wykonanej przez syndyka rzeczywistość wartość umowy to 14,3 mln złotych a roszczenia względem miasta związanych ze zwrotem nakładów na nieruchomość to kolejne 13,2 mln złotych.

Syndyk zarzuca także prezesowi Marcpolu finansowanie inwestycji na działkach nie należących do firmy, m.in. w Wołominie. Oprócz tego Marcpol miał finansować z Funduszu Świadczeń Socjalnych modernizację luksusowej nieruchomości na Warmii należącej do rodziny Mikuśkiewiczów. Pod znakiem zapytania jest także sprzedaż luksusowych samochodów należących do Marcpolu.

Ze wszystkimi zarzutami nie zgadza się Marek Mikuśkiewicz. Zdaniem byłego prezesa Marcpolu, sprzedaż praw do pawilonu była zgodna z prawem, bo przedstawiona przez syndyka wycena jest zbyt wysoka. Finansowanie inwestycji w Wołominie nie było nieopłacalne, gdyż za poniesione koszty właściciel nieruchomości obniżył czynsz dla marketu Marcpol. Z kolei sprawa związana z nieruchomością na Warmii Mikuśkiewiczowi nie jest znana. Samochody z kolei zostały sprzedane po cenach rynkowych. Marek Mikuśkiewicz atakuje przy tym syndyka zwracając uwagę na również wyprzedaż majątku poniżej wartości rynkowej, a także na fikcyjne zatrudnienie w masie upadłości Marcpolu matki syndyka.

Czytaj więcej w "PB".

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Pjoter 27.11.2018

    Jak się to czyta, to odechciewa się wspierać polskie marki...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.