15.11.2018/10:41

Prokuratura przedstawiła zarzuty prezesowi Polmleku

Prokuratura w Lidzbarku Warmińskim przedstawiła Przemysławowi M., prezesowi mleczarni Polmlek zarzut zanieczyszczania wody w rzece Łyna – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

„Puls Biznesu” podaje, że z zebranego w toku śledztwa materiału dowodowego wynika, iż w okresie od 1 marca 2017 roku do 18 marca 2018 roku dochodziło do zanieczyszczania wody w rzece Łyna. - Było to skutkiem nieutrzymywania w należytym stanie technicznym urządzeń zabezpieczających wodę przed zanieczyszczeniem wytwarzanym przez ZM Polmlek, co spowodowało wylewanie się ścieków z urządzeń oczyszczalni wprost do gruntu – informuje prokuratura.

Oprócz tego, jak podaje "Puls Biznesu", ustalono, że dochodziło również do wielokrotnego zrzutu kolektorem ściekowym dużych ilości substancji niedostatecznie oczyszczonych o stężeniu przekraczającym dopuszczalne wartości. W związku z zarzutami prezesowi Polmleku grozi kara nawet 8 lat więzienia. 

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ff 11.06.2019

    I tradycyjnie zaraz zamiotą pod dywan PIS Pisiora nie ruszy.

  • joleńka 20.11.2018

    Jak dla mnie to trochę jest zwalanie winy i tak naprawdę nie mieli na kogo. Znam tę firmę od podszewki i zawsze kupuję produkty od nich i nigdy się nie zawiodłam

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.