06.11.2019/08:52

Proszki do prania Clovin pod kontrolą funduszu Avallon

Większościowy pakiet akcji polskiej spółki Clovin ma zostać przejęty przez fundusz Avallon. Clovin to producent chemii gospodarczej. Produkuje m.in. marki własne dla sieci marketów, dla Stokrotki, Intermarche i E.Leclerc.

Fundusz Avallon chce przejąć kontrolę nad produkującą proszki do prania spółką Clovin z Czyżewa. Wartość transakcji nie jest znana. Fundusz ma przejąć 60 proc. akcji, natomiast reszta pozostanie u założycieli producenta chemii domowej i dla profesjonalnych pralni oraz hoteli.

Clovin jest polską spółką, produkującą proszki do prania, wybielacze, płyny do płukania tkanin, płyny do zmywarek sprzedawane pod markami Clever i Spiro. Czyżewska firma produkuje też dla sieci marketów produkty sprzedawane pod markami własnymi. Odbiorcami są Stokrotka, Intermarche i E.Leclerc.

Agnieszka Pakulska, partner w Avallon MBO Found powiedziała „Pulsowi Biznesu”, że spółka zwiększa potencjał produkcyjny i szuka nowych rynków zbytu. Konkurencja na rynku chemii gospodarczej jest wysoka, a utrzymanie poziomu sprzedaży wymaga wyszukania nowych rynków zbytu w kraju i za granicą.

W 2018 roku przychody firmy Clovin wybiosły 110,7 mln zł, o 1,6 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 10,4 mln zł i był o 9,4 proc. wyższy niż rok wcześniej. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.