22.10.2019/10:23

Przeciętny Polak pije już ponad 100 litrów piwa rocznie

W zeszłym roku Polak wypił średnio 100,5 l złotego trunku. O dwa litry więcej niż rok wcześniej – informuje „Dziennik Gazeta Prawna” na podstawie wyliczeń PARP. Ostatni rekord miał miejsce w 2016 r., kiedy statystyczny Kowalski wypił 99,5 l.

Zdaniem branży wpływ na to miały Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej oraz Igrzyska Olimpijskie. „W każdym roku, w którym odbywały się ważne dla Polaków imprezy sportowe, spożycie piwa było wyższe niż zwykle” – przekonuje na łamach DGP Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie i za przykład podaje 2012 r. Wtedy po raz pierwszy została przekroczona bariera 99 l na osobę po tym, jak spożycie wzrosło o 5 l w skali roku. Wszystko dlatego, że w Polsce odbywały się mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2012.

Zdaniem Beaty Ptaszyńskiej-Jedynak, dyrektora ds. komunikacji w Carlsberg Polska, wpływ na ilość spożywanego piwa miała także upalna pogoda. Popyt na piwo rośnie, kiedy rosną temperatury, jednak w największe upały chętniej wybieramy wodę i napoje bezalkoholowe.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.