23.10.2018/22:18

Przed Orlen Drive dwa lata testów. Gdzie mogą pojawić się stacje w nowym koncepcie?

PKN Orlen uruchomił pierwszą stację paliw w formacie drive-through. Operator zasygnalizował, że ma w planach otwieranie kolejnych stacji w nowym koncepcie, nie tylko w Polsce, ale także na innych rynkach, na których działa obecnie. Nim jednak firma zdecyduje się na rozwój projektu na dużą skalę będzie musiała go przetestować w różnych lokalizacjach.

Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl przez najbliższe dwa lata PKN Orlen będzie testował format drive-through na wybranych stacjach tranzytowych, miejskich i autostradowych, czyli działających na tzw. MOP-ach. Testy mogą potrwać nawet dwa lata i mają one dać firmie pełną wiedzę w jaki sposób dalej rozwijać nowy koncept stacji w ramach poszczególnych segmentów rynku.

Koncept drive doskonale wpasowuje w format stacji dziejących przy autostradach i drogach ekspresowych. Patrycja Klarecka, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży detalicznej wskazała, że jeśli testy nowego konceptu wypadną pomyślnie, to „będziemy wdrażać go w całej sieci, mówimy tu przede wszystkim o stacjach, które działają przy głównych drogach i autostradach.”

Stacje Orlen Drive będą powstawać na nowych, budowanych od podstaw stacjach, które pozwolą na lepsze zaprojektowanie nowej usługi w ramach obiektu. Jednocześnie firma będzie systematycznie modernizowała i rozbudowywała swoje stacje, tak aby mogły na nich działać większe lub mniejsze punkty typu drive-through.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

PKN Orlen dysponuje siecią około 2800 nowoczesnych stacji paliw w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce działa ponad 1700 stacji, a na niemal 930 z nich działają punkty gastronomiczne Stop.Cafe i sklepy O!Shop.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.