27.08.2020/23:56

Przejęcie sklepów Tesco przez Netto coraz bliżej. Komisja Europejska odsyła sprawę do UOKiK

Komisja Europejska uznała, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest najlepiej przygotowany do wydania zgody na przejęcie ponad 300 sklepów Tesco przez duńską Grupę Salling, która zarządza w Polsce siecią niemal 400 dyskontów Netto.

Komisja Europejska poinformowała, że zgromadzone przez nią dowody potwierdziły, że „warunki pełnego przekazania sprawy zgodnie z art. 9 rozporządzenia UE w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw zostały spełnione i że polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest najlepiej przygotowany do oceny skutków transakcji w Polsce.”

Przypomnijmy, że kilka dni temu, że Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl ujawnił, że urząd zgłosił do Komisji Europejskiej deklarację gotowości przejęcia postępowania ws. transakcji przejęcia przez Salling Group – właściciela sieci Netto – polskich aktywów sieci Tesco.

W połowie czerwca firma Salling Group poinformowała, że przejmie aktywa sieci Tesco w Polsce. Transakcja obejmuje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę, a jej wartość to 900 mln zł. Przedstawiciele duńskiej firmy sygnalizowali wtedy, że sfinalizowanie transakcji spodziewają się IV kw. 2020 roku.

Salling Group planuje dokonać remodelingu i rebrandingu przejętych sklepów Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco.

Salling Group to duńska grupa detaliczna, która jest właścicielem sieci sklepów Netto. Pierwszy sklep Netto w Polsce powstał w 1995 r. w Szczecinie. Firma ma obecnie ponad 380 sklepów i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ok. 5,5 tys. osób. W Niemczech, Danii i Polsce Netto prowadzi prawie 1250 sklepów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ala 02.09.2020

    Laura - co taka głupia ? Reszta także do sprzedaży

  • Laura 30.08.2020

    A co z pozostałymi?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także