28.10.2016/16:46

"Przejściowy" podatek handlowy zapłacą wszystkie sklepy w Polsce?

W przyszłym roku podatek handlowy zapłacą wszystkie sklepy w Polsce - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Źródła gazety twierdzą, że podatek w nowej, przejściowej wersji będzie liniowy, płacony od obrotu, z równą stawką dla wszystkich oraz bez jakiejkolwiek kwoty wolnej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • PIS Stop 01.11.2016

  Ten podatek to totalna bzdura i pisowska oszołomska fasmagantoria. Nie rozważajmy czy jest dobry czy zły i dla kogo. Jego ma nie być

 • HiHi 31.10.2016

  Kolejny bubel. Jak rozumiem gdy podatek dochodowy sklepu dzisiaj z różnych powodów był niższy niż 1% obrotu (a tak musiałoby być gdy zysk brutto to mniej niż niewyobrażalne 5% obrotu) to po wprowadzeniu podatku handlowego i tak go zapłacisz dopłacając różnicę. Czyli mali detaliści, którzy dzisiaj już narzekają na rentowność dopłacą różnicę a duzi dyskonterzy z dużymi zyskami do opodatkowania nie zapłacą podatku wcale?

 • Tomasz 31.10.2016

  Akurat to rozwiązanie byłoby dobre, mówię to jako handlowiec posiadający sklep wielkości kilkuset metrowy. Podatek płaci się i tak powyżej 1%, a sieci handlowe 0,1%

 • Y:) 31.10.2016

  JK w wywiadzie prasowym powiedział, że podatek ma być - i będzie.
  Protesty handlowców pewne - zarówno małych sklepikarzy jak i dużych sieci

 • beengood_bee 31.10.2016

  Przejściowy, raczej na stałe. Tak jak przejściowa stawka 23% VAT, w tym roku miało już jej nie być, jak widać dobrze się sprawdziła i zdobyła zaufanie rządu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.