29.04.2020/08:58

Przemysław Lutkiewicz, LPP: Po epidemii znaczna część handlu może pozostać w sieci

Polski gigant odzieżowy – właściciel m.in. marek Reserved, Cropp i House – notuje z powodu epidemii koronawirusa spadek przychodów o 90 proc. Handel stacjonarny stanął zupełnie, natomiast sprzedaż internetowa wzrosła nawet o 200 proc. W niedalekiej przyszłości ten kanał może przejąć nawet 50 proc. obrotów branży – mówi Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP, w rozmowie z portalem Interia.

Spółka LPP przed wybuchem epidemii koronawirusa notowała sprzedaż na poziomie 800 mln zł miesięcznie. Obecnie sprzedaż stacjonarna spadła do zera – sklepy sieci takich jak Reserved, Cropp czy House działają w galeriach handlowych i są obecnie zamknięte – natomiast ze sprzedaży online firma uzyskuje tylko 120-130 mln przychodów. Przemysław Lutkiewicz zastanawia się, czy LPP powinno nadal rozwijać sieć stacjonarną z dotychczasową dynamiką, czy zmniejszyć tempo i rozwijać kanał e-commerce – czytamy na portalu Interia.

Biznesman spodziewa się, że ewidentne przyspieszenie sprzedaży online – w przypadku LPP sprzedaż w tym kanale wzrosła o 150-200 proc. i dotyczy to nie tylko Polski, ale wszystkich ponad 20 rynków, na których spółka jest obecna – może trwać po zakończeniu epidemii. Lutkiewicz zwraca uwagę na fakt, że obecnie w USA czy Wielkiej Brytanii już 20-30 proc. handlu odbywa się w sieci, a możliwe, że w przyszłości będzie to 50 proc.

LPP od kilku lat przygotowuje się na rozwój sprzedaży w kanale online i z powodu restrykcji związanych z pandemią koronawirusa przyspieszyła te prace. Firma będzie kontynuować intensywny rozwój e-commerce, jednocześnie wdrażając rozwiązania omnichannel, wiążąc handel stacjonarny z internetowym. Duża sieć placówek stacjonarnych może służyć za punkty odbioru zamówień online, co pozwoli skrócić czas dostaw i obniżyć koszty logistyki.

Czytaj więcej na stronie interia.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.