17.02.2013/15:48

Prześwietl kontrahenta, nim będzie za późno

Statystyki są niepokojące – przybywa upadłości w sektorze produkcji i sprzedaży artykułów spożywczych. Jest to efekt trapiących branżę problemów z zaległymi płatnościami. Szacuje się je na około 309 mln zł – to o jedną trzecią więcej niż przed rokiem. Jak nie wpaść w pułapkę i nie związać się z nieuczciwym partnerem? Można spróbować prześwietlić potencjalnego kontrahenta, stosując m.in. wywiad gospodarczy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • ProCass 19.09.2015

    Z praktyki wiem, że najwiecej wiarydodnych danych uzyskuje sie poprzez wizyte w sprawdzanej firmie czy też w miejscu zamieszkania przedsiębiorcy. Pożądanym jest też aby osoba weryfikująca miała kontakty w branży w której działa sprawdzana firma, lub w sasiedztwie w którym ma lokalizacje. W powyższego wynika, że najrozsadniejszym jest skorzystanie z usług profesjonalisów. Osobiscie odradzam usługi proponowane przez wywiadownie " internetowe". Z reguły ich raport opiera sie na ubraniu w piękne słowa Informacji zawartych w rejestrach ogólnodostepnych i w mojej ocenie nie ma sensu wydawania tych 20 czy 30 zł za wygenerowanie maila typu " kopiuj, wklej". Odradzam też korzystanie z firm windykacyjnych zajmujacych sie tak zwana "masówka". W większości nie maja one działów zajmujacych się sprawami gospodarczymi i takie zlecenia są dla pracowników tych firm , kulą u nogi, przy wykonywaniu targetu windykacyjnego i 20 wizyt dziennych, a co za tym idzie, zrobia to na " odwal". Po za tym, osoby tam pracujace, nie mają doświadczenia w tym zakresie. Ze swojej strony polecam firmy zajmujace sią zawodowo weryfikacją, detektywistyką lub windykacją biznesową, a działające w rejonie w którym znajduje się sprawdzany, lub też posiadające struktury na terenie całego kraju. Już za stosunkowo niewielka kwotę otrzymamy wiarygodne informacje, łącznie z foto biura czy też miejsca wykonywania działalności, albo zamieszkania.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.