05.08.2020/13:23

Przybywa zakażonych w zakładzie drobiarskim Ami – Ministerstwo Zdrowia zaniepokojone

Liczba pracowników z wykrytą chorobą COVID-19 w zakładzie Ami szybko rośnie. We wtorek firma informowała, że zakażone są 233 osoby, dziś ich liczba przekroczyła 300.

O ognisku koronawirusa w zakładzie, który zlokalizowany jest w miejscowości Mikstat w powiecie otrzeszowskim pisaliśmy w poniedziałek (woj. wielkopolskie). Jednak wtedy była mowa o 122 zakażonych. We wtorek ich liczba (jak podaje portal money.pl) prawie się podwoiła – wynosiła 233 osoby, a w środę wykrytych zostało blisko 80 kolejnych przypadków. 

Zaniepokojenie tym faktem wyraził rzecznik Ministerstwa Zdrowia – Wojciech Andrusiewicz, który stwierdził, że ognisko w firmie Ami nadal się rozwija i w najbliższych dniach będzie rzutować na wyniki w całej Polsce. Jednocześnie rzecznik MZ pochwalił decyzję kierownictwa firmy o zamknięciu zakładu pracy. 

Spółka Ami jest liderem w eksporcie gęsi, jak również jednym z największych producentów kaczek w kraju. Firma ma też w asortymencie wędliny oraz dania gotowe. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także