27.03.2017/22:56

Przychody Mlekovity za 2016 r. przekroczyły 4 mld zł

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita przedstawiła sprawozdanie z działalności firmy wraz z wynikami za ubiegły rok. – Rok 2016 był kolejnym, w którym Mlekovita może pochwalić się dobrą kondycją. Ponadto zakończyliśmy rok z rekordowymi przychodami, które po raz pierwszy przekroczyły 4 mld zł – mówi Dariusz Sapiński, prezes zarządu Grupy Mlekovita. 

- Zrealizowaliśmy kolejne ważne inwestycje, rozbudowując i modernizując infrastrukturę wewnętrzną, a już w tym roku otworzymy kolejną: Fabrykę Proszków Mlecznych, inwestycję kluczową i największą w historii firmy z dotychczas zrealizowanych, w wyniku której Mlekovita będzie nie tylko największym producentem proszków mlecznych w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Dariusz Sapiński.

Grupa Mlekovita jako jedyna z niewielu firm mleczarskich w Europie przygotowana jest na dobowy przerób surowca przekraczający 6,5 mln litrów (w związku z budową Fabryki Proszków Mlecznych, której ukończenie zaplanowane zostało na czerwiec 2017 r., przewidywane jest zwiększenie produkcji o ok. 3 mln l dziennie). 

W 2016 roku Mlekovita zainwestowała rekordową kwotę blisko 170 mln zł. Inwestycje były związane m.in.: ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych, z większą innowacyjnością firmy, uzyskaniem lepszego bezpieczeństwa w zakresie dostarczanych czynników i energii, utrzymaniem wysokich standardów i poprawą warunków pracy pracowników grupy i rozwojem dystrybucji i dostępności produktów.

Konsekwentna realizacja założonych działań pozwoliła na zwiększenie mocy wydajnościowych Mlekovity o 20 proc. i zwiększenie zdolności produkcyjnych, czym potwierdziła pozycję lidera w branży.

Inwestycje podyktowane były uwarunkowaniami rynkowymi związanymi z dużą dostępnością i dynamiką skupu surowca – w porównaniu do 2015 roku dynamika skupu i zakupu surowca wzrosła o blisko 10 proc..

Ogrom pracy wkładanej w rozwój bazy produktowej znakomicie ilustruje liczba nowych produktów oferowanych każdego roku konsumentom przez Mlekovitę. Po rekordowym w liczbie nowych produktów roku 2015 (116 nowych  produktów w 14 kategoriach), w 2016 r. na rynek wprowadzono kolejne 31 produktów w 8 kategoriach.

Plany na kolejny rok obejmują dalszy, konsekwentny rozwój firmy i marki Mlekovita.

Główne zadania inwestycyjne realizowane w 2016 roku to:

W centrali Grupy Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem:

 • trwająca budowa Fabryki Proszków Mlecznych,
 • linia do konfekcjonowania serów w plastry i pakowania w opakowania dwupaki,
 • rozbudowa budynku masłowni i linia do pakowania masła w kostki,
 • paletyzator produktów w dziale wyroby świeże,
 • linie do produkcji i pakowania serów dojrzewających i serów topionych,
 • linia do produkcji serów parzonych string cheese – paluszki serowe i ser mozzarella,
 • zakończenie budowy i oddanie do użytku hurtowni nabiałowej,
 • tunel chłodniczy dla wyrobów fermentowanych,
 • modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków,
 • rozbudowa instalacji do produkcji i pakowania mleka UHT i o przedłużonej trwałości,
 • zakup zakładu produkcyjnego w Łaszczowie z pełną infrastrukturą i liniami produkcyjnymi,
 • zakup sprzętu komputerowego i systemu monitoringu cyfrowego,
 • zakup wyposażenia do sklepów Mlekovitka i hurtowni,
 • rozbudowa magazynów produktów na terenie całego kraju,
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.