29.05.2020/13:06

Punkty kredytowe BNP Paribas znikną ze sklepów Carrefour. Co z pracownikami?

Jak informuje serwis cashless.pl do końca maja bank BNP Paribas ma zrezygnować z większości punktów kredytowych zlokalizowanych w sklepach Carrefour. Pracownicy tych punktów zatrudniani przez francuską sieć handlową mają zostać przeniesieni na inne stanowiska.

Informacje częściowo potwierdził Artur Gaj, dyrektor ds. kluczowych klientów consumer finance w BNP Paribas, który wskazał, że sytuacja związana z pandemią spowodowała, że wiele aktywności klientów przeniosło się do świata cyfrowego. Klienci nie odwiedzali sklepów, ani znajdujących się tam punktów kredytowych albo odwiedzali je sporadycznie, poszukując innych sposobów kontaktu. To trend, który był obserwowany już wcześniej, a pandemia COVID-19 go przyspieszyła.

Artur Gaj dodał w rozmowie z cashless.pl, że bank analizuje obecnie efekty działania punktów kredytowych w Carrefourach. Jednocześnie potwierdził, że operator zamierza stopniowo przenosić usługę ze sklepów do kanałów mobile i online. Wsparciem dla kanałów cyfrowych byłyby mobilne ekipy sprzedażowe, czyli zatrudnieni przez Carrefoura pracownicy, którzy będą odwiedzać poszczególne markety i okresowo obsługiwać przenośne punkty kredytowe.

Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że docelowo mobilne ekipy sprzedażowe zastąpią wszystkie stacjonarne punkty kredytowe BNP Paribas w sieci Carrefour.

Więcej na cashless.pl

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Pracownik PUF 01.09.2020

    Witam to bzdura, ze proponują inna prace . Wyrzucają ludzi na bruk po 13 i więcej latach pracy bez żadnej propozycji. I jeszcze tak sie spiesza zeby nie podciągnąć nas pod zwolnienia grupowe które maja nastąpić w Carrefour od września

  • bank 25.06.2020

    Jest trzech pracowników mobilnych także oni do celowo będą obsługiwać te punkty które pozostały, bo i tak połowa została już zamknięta, pracownicy zwolnieni. W kolejnym etapie będą zamknięte pozostałe!

  • Odkłamywaczka 02.06.2020

    Po co te kłamstwa? Wszyscy pracownicy są zwalniani w trybie natychmiastowym. To uniemożliwia przejście na inne działy. Ekipy mobilne stanowili pracownicy tych punktów. To kto teraz będzie jeździł? Nowi pracownicy? To się będzie kwalifikować do sądu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.