31.07.2019/10:22

Rada wierzycieli ZM Henryk Kania chce planu restrukturyzacyjnego do końca sierpnia. Alior Bank obwinia swoich pracowników

Rada wierzycieli ZM Kania rekomendowała wystąpienie przez nadzorcę sądowego z wnioskiem do sędzi-komisarz o odroczenie terminu na sporządzenie przedmiotowego planu do dnia 31 sierpnia 2019 r. – podała spółka w komunikacie. Tymczasem Alior Bank, największy wierzyciel ZM Kania, oskarża również swoich pracowników. 

W Katowicach, w siedzibie Sądu Rejonowego Katowice- Wschód odbyło się posiedzenie rady wierzycieli w ramach przyspieszonego postępowania układowego Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji. W wyniku głosowania podjęto uchwałę w przedmiocie wyrażenia opinii w sprawie złożenia przez nadzorcę sądowego do sędzi-komisarz wniosku o przedłużenie terminu na sporządzenie planu restrukturyzacyjnego.

W poniedziałek , 29 lipca informowaliśmy, że Alior Bank,  złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd spółki ZM Henryk Kania. Firma miała przekazać bankowi nierzetelne informacje i wprowadzić go w błąd. Następnie p.o. prezesa zarządu ZM Kania wydał oświadczenie, w którym zarzucił bankowi, że jego zarzuty są "bezzasadne i szkodliwe".

- Bank w całym okresie zwiększania finansowania Spółki posiadał dostęp do jej kont, a co za tym idzie miał pełną wiedzę na temat przelewów i przepływów na rachunkach zarówno bankowych, jak i factoringowych. Tym samym posiadał więcej informacji na temat bieżącej działalności finansowej Spółki niż jej Rada Nadzorcza. De facto mógł więc z łatwością  zweryfikować dokumenty przekazywane mu przez Zarząd ZM Kania - napisał Henryk Kania w oświadczeniu.

Jak podaje „Puls Biznesu”, Alior Bank wini nie tylko zakłady mięsne, ale też swoich własnych pracowników. Wśród nich jest Wojciech Olejniczak, były szef SLD i minister rolnictwa, a do maja 2019 roku był dyrektorem departamentu biznesu Agro w Alior Banku.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.