08.02.2019/13:50

Radosław Liberski, dyrektor finansowy Lidl Polska, wiceszefem Lidla w USA

Radosław Liberski, przez ostatnich kilkanaście lat związany z polskim oddziałem sieci Lidl, od początku roku zatrudniony jest w amerykańskiej dywizji sieci operującej z miasta Arlington w stanie Wirginia. W Lidl US objął stanowisko wiceprezesa i dyrektora finansowego, o czym poinformował za pośrednictwem LinkedIn.

Liberski w Lidl Polska pracował od 2002 roku do grudnia 2018 r. Przez wiele lat łączył rolę dyrektora finansowego ze stanowiskiem dyrektora HR, by w ostatnich latach skupić się tylko na tej pierwszej funkcji.

Przed dołączeniem do sieci Lidl, Liberski związany był polskim i niemieckim oddziałem KPMG, gdzie stawiał pierwsze kroki kariery. Wcześniej ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Przypomnijmy, że Lidl wszedł na rynek amerykański latem 2017 r. Sieć w pierwszym etapie ekspansji w USA koncentruje się na wschodnim wybrzeżu. Aktualnie Lidl ma w Stanach Zjednoczonych ok. 65 dyskontów. Dla porównania, w Europie sieć dysponuje ponad 10 tys. placówek, z czego ok. 650 ulokowanych jest w Polsce.

Analitycy Fung Global Retail & Technology szacują, że Lidl może osiągnąć w tym roku w USA sprzedaż na poziomie 2 mld dolarów, a w 2020 r. - już 4 mld dolarów. Eksperci spodziewają się, że sieć do końca 2020 r. będzie miała co najmniej 330 sklepów w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.