03.04.2019/08:31

Raport MPiT: Potrzebne jest dalsze ograniczanie handlu w niedziele!

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w raporcie przedstawionym podczas wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów zarekomendowało dalsze, stopniowe dochodzenie do pełnego zakazu handlu w niedziele, zgodne z harmonogramem przewidzianym w obowiązującej aktualnie ustawie.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • Jendrula 08.04.2019

  W raporcie wzięto pod uwagę wyłącznie rynek sprzedaży artykułów spożywczych.
  Spożywka jest to jedynie 50% wartości łącznej sprzedaży punktów handlowych. Spora część handlu niespożywczego zlokalizowana jest w galeria i domach handlowych. Wiemy, że tam sprzedaż spadła, więc autorzy raportu nie brali tych danych pod uwagę. Raport jest nierzetelny, a przyjęta metodologia oceny opiera się na przysłowiowym wróżeniu z fusów. Równie dobrze autorzy mogliby napisać: rzuciliśmy monetą, wypadła reszka, także niedziele wolne od handlu sprzyjają polskim przedsiębiorcom.

 • Donek i Grzesio 04.04.2019

  Bardzo dobra decyzja niedziele bez handlu.

 • jerry 04.04.2019

  jeśli pis chce handel żywnością przenieść na stacje paliwowe to osiągnął łatwy do przewidzenia sukces. Ale w LOTOSie i ORLENie pracuje masa pisowskich aparatczyków.

 • Feliks 04.04.2019

  Żałosny propagandowy raport typu w zeszłym roku padało przez 98 dni , z czego wynika, że zachorowalność na grypę zwiększyła się o 2,8%. Czyli w raporcie jest opis jakiejś sytuacji i wnioski, które niewiele mają wspólnego z tą sytuacją. Ten dokument to propaganda na zlecenie.

 • Marcin3 04.04.2019

  Wszystkie informacje przekazywane przez pis są niewiarygodne bo powstają na zlecenie polityczne Nowogrodzkiej. Tak samo ten raport jest niewiele wart. Dla pisu wszystko jest narzędziem totalnej, kłamliwej propagandy.

 • pisda 04.04.2019

  Orlen to też placówka handlowa! Więcej tam sprzedają spożywki, hotdogów, napojów, kaw niż inne sklepy - na Orlenie nie pracują ludzie, czym się różni pracownik Orlenu od tego z Biedronki!? Żałosne, by tylko zwiększyć obroty na Orlenie.

 • Mirek Trójmiasto 03.04.2019

  Jestem bardzo ciekawy i proszę o poparcie mojego pytania - kto imiennie poparł ten wniosek i kto się pod nim także - z imienia i nazwiska pod nim podpisał. Pracuję w branży spożywczej FMCG od 1993 roku. Chciałbym wiedzieć jaki "fachowiec" z ministerstwa ( imiennie ) wraz instytucją Kościoła przepycha to dalej.
  Mirosław Trójmiasto

 • handlowiec 03.04.2019

  Żałosny raport...

 • Szybki Lopez 03.04.2019

  Geniusze z MPiT ile kosztowało opracowanie raportu i na czyje zlecenie on powstał? JMP, Żabka czy ORLEN?
  Tylko pytam

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.