27.07.2016/09:36

Rebranding Kefirka zakończony. Sklepy działają już pod szyldem Spar

Zakończył się rebranding sklepów sieci Kefirek - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Punkty funkcjonują obecnie pod szyldem Spar.

- Sytuacja jest prosta. Właścicielem spółki Kefirek jest obecnie prywatny fundusz i pozostaje ona autonomiczna, natomiast działamy w ramach sieci Polskich Sklepów Spożywczych Spar – mówi Sławomir Rupikowski, prezes zarządu Kefirka. Pytany o najbliższą przyszłość stwierdza, że plany rozwojowe zostały zatwierdzone, ale nie chce na razie zdradzać szczegółów.

Sieć Kefirek została założona w 1999 r. przez firmę Serpol. W połowie 2014 r. Żabka Polska złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie kontroli nad spółką, ale ostatecznie do niego nie doszło. Sklepy spółki znajdują się w Krakowie, Myślenicach i Kasince Małej. Oferują artykuły spożywcze, w tym oryginalne produkty tradycyjne dostarczane z Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Węgier.

Firma Spar Polska rozpoczęła działalność w 1996 r., a rok później otwarte zostały pierwsze sklepy sieci. Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 200 punktów detalicznych oznaczonych charakterystycznym zielono-czerwonym logo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.