15.10.2018/10:36

Rebranding sieci Mila ruszy w drugiej połowie 2019 r.

Grupa Eurocash rozpocznie rebranding i remodeling przejętych w tym roku supermarketów Mila w drugiej połowie 2019 r. - ustalił nieoficjalnie portal wiadomoscihandlowe.pl w źródłach wewnątrz giełdowej firmy. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa proces wymiany szyldów i przemodelowania wnętrz kupionych placówek, jednak wydaje się prawdopodobne, że zakończony zostanie dopiero w 2020 r.

Eurocash nabył liczącą 187 supermarketów sieć Mila od cypryjskiej spółki Domelius Limited pod koniec maja br. Największy hurtownik w Polsce czekał na zgodę UOKiK na tę koncentrację od września 2017 r.

Przypomnijmy, że Eurocash właśnie kończy rebranding innej przejętej w ostatnich latach sieci handlowej, a mianowicie Eko. Zakończenie procesu trwającego od drugiej połowy 2017 r. zaplanowane zostało na wrzesień-październik br. W ramach rebrandingu niemal wszystkie sklepy Eko stały się Delikatesami Centrum. W paru placówkach handlowych postawiono na inną markę franczyzową Eurocashu - Lewiatan.

Sklepy Mila po rebrandingu także zasilą sieć Delikatesy Centrum. Można jednak się spodziewać, że tak jak w przypadku Eko, tak i tu pojawią się wyjątki - pojedyncze placówki, które mogą trafić pod skrzydła Lewiatana, a może nawet Groszka lub Abc.

Pod koniec minionego roku Eurocash informował, że średni koszt rebrandingu i remodelingu jednego sklepu Eko na Delikatesy Centrum wynosił ok. 150 tys. zł. Oznacza to, że wymiana szyldów i odświeżenie wnętrz we wszystkich ok. 250 sklepach Eko może kosztować grupę ok. 37,5 mln zł.

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Prawda 16.01.2021

  Przy rządach tej partii niedługo nie będzie żadnego polskiego marketu, bo po co Polacy mają się dorabiać skoro można dać zarobić francuzom, Niemcom a nie Polakom.

 • Bułeczka 30.06.2020

  A ja dzisiaj byłam w Mili i pani sklepowa nie chciała mi zważyć żółtego sera bo było za późno.Była godz. 20,15 a kroją ser do 20oo-tej.Takie mają zalecenia.To się nazywa przyjazny sklep. Jak za komunistycznych czasów.Jest ale ci nie sprzeda.A co.Kto jej naskoczy?

 • Jaco 123 27.11.2019

  Wg mnie mila to tragedia gdyż większość Was tam nie pracowała żebyście mogli mieć dobrze pracownicy za grosze muszą tam ciężko pracować i cały czas są dodawane im nowe obowiązki a wypłata 2250 brutto...

 • Pchełka11 04.03.2019

  Szkoda uważam że Mila jako sklep była świetna. Porównując inne sklepy w tym było naprawdę tanio, a towary bardzo dobrej jakości. Delikatesy centrum to już nie będzie to samo. Nic tam ciekawego nie ma. Dla mnie konsumenta to koniec udanych zakupów...

 • ? 15.10.2018

  a kiedy zamkną centralę Mila w Inowrocławiu?

 • SANO 15.10.2018

  A kiedy rebranding sieci Sano ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.