12.04.2018/10:24

Reklamy piwa dopiero po godz. 23

Na zakazie reklamy piwa w telewizyjnym najlepszym czasie antenowym stracą głównie trzy wielkie browary, ale także telewizje. Przygotowywany przez Ministerstwo Zdrowia projekt nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości został już przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów i czeka na zatwierdzenie przez rząd – podaje „Rzeczpospolita”.

Ilość reklam piwa w ostatnich latach znacząco wzrosła. W „Rzeczpospolitej” czytamy, że według KRRiT ich liczba wzrosła z 26 tys. w 2003 r. do 780 tys. w 2017. Niemal dwie trzecie to reklamy telewizyjne, a budżety przeznaczone na to medium rosną w ostatnich latach o 3–5 proc. rocznie. Jednak na reklamowanie swoich marek w telewizji stać tylko liderów rynku. Jak wynika z danych Publicis Media przytoczonych przez „Rzeczpospolitą”, przesunięcie pory reklamowania piwa z czasu największej oglądalności ku północy ograniczy wydatki reklamowe branży w telewizji, które wynoszą 112 mln zł rocznie.

Czytaj więcej w „Rzeczpospolitej”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.