14.02.2023/13:19

Rekordowa kara nałożona na właściciela kilkunastu sklepów internetowych uchylona. Morele wygrało postępowanie w drugiej instancji

Naczelny Sąd Administracyjny zadecydował w czwartek 9 lutego o tym, że e-commercowa spółka Morele.net nie musi płacić grzywny w wysokości ponad 2,8 mln zł. Grzywna ta została nałożona przez prezesa UODO we wrześniu 2019 r. za to, że firma dopuściła do wycieku danych osobowych ponad 2,2 mln klientów korzystających z jej sklepów internetowych.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • Nickt 14.02.2023

  Pamiętam tego maila i był raczej mętny. Ja rozumiem, że był w ogóle, że sugestia, żeby zmienić hasło, itd. Ale czy to jest powód, żeby firmę zwolnić od odpowiedzialności i kary? To trochę tak, jakby ktoś coś ukradł, a potem oddał i sąd stwierdziłby, że nie ma sprawy, nic się nie stało.

  Był błąd. Ktoś brał grubą kasę za bezpieczeństwo i nie wykonał należycie swojej pracy. Spowodowało to gigantyczny wyciek danych, który do tej pory może odbijać się ludziom głośnym beknięciem na 100 sposobów i dlaczego się o tym nie mówi? Dane osobowe to morze możliwości w tych smutnych czasach.

  Pomijając już, że na pewno niektóre osoby miały takie same hasła do różnych serwisów, a nawet poczty, czy ktoś w NSA wziął to pod uwagę jakie dramaty mogły mieć przez to miejsce?

  Jakoś nie mogę się pogodzić z takim rozgrzeszeniem.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także