05.01.2021/12:00

Rekordowy rok portalu wiadomoscihandlowe.pl. Ponad 10 milionów odsłon w 2020 r.

Koronawirus uderzył w wiele sektorów gospodarki, ale sprzyjał czytelnictwu w internecie. To między innymi właśnie dzięki wyjątkowemu zainteresowaniu pandemią oraz wprowadzanymi przez rząd i parlament przepisami portal wiadomoscihandlowe.pl ma za sobą kolejny rekordowy rok.

Choć szczyt odwiedzin serwisu w 2020 r. przypadł na okres największej niepewności o przyszłość gospodarki, czyli na pierwszą falę COVID-19 (marzec-maj), to jednak wyniki portalu wiadomoscihandlowe.pl również w późniejszym okresie przebiły te z analogicznych miesięcy ubiegłego roku. W konsekwencji w pełnym 2020 r. serwis odwiedzony został aż przez 4 mln 80 tys. użytkowników - to wzrost niemal o 100 proc. rok do roku.

Portal wiadomoscihandlowe.pl wygenerował także ponad 10 mln 230 tys. odsłon, po raz pierwszy przekraczając symboliczny pułap 10 mln i przypieczętowując tym samym pozycję największego serwisu B2B dedykowanego branży handlu detalicznego i hurtowego w polskim internecie. Rok wcześniej odsłon portalu było ok. 7 mln 295 tys., co oznacza, że w 2020 r. serwis zanotował pod tym względem wzrost o ponad 40 proc. (dane Google Analytics).

Choć dominującą na portalu tematyką w minionym roku był niewątpliwie wpływ pandemii SARS-CoV-2 na branżę handlową w Polsce i na świecie (opublikowaliśmy ponad 1,8 tys. artykułów na ten temat!), to jednak nie zabrakło u nas innych tekstów, które cieszyły się ogromną popularnością wśród czytelników. Jako pierwsi odwiedziliśmy z aparatem pierwszy dyskont Mere w Polsce, poinformowaliśmy o porozumieniu Bać-Polu ze Spar Group z RPA i o gigantycznym planie inwestycji Biedronki w kasy samoobsługowe. Pisaliśmy także o przeglądzie portfolio hipermarketów w Auchan i o kolejnych sieciach handlowych znajdujących sposoby na zakaz handlu w niedziele. Jako pierwsza redakcja ujawniliśmy też treść raportu o franczyzie powstałego na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości, w którym pojawiło się wiele postulatów legislacyjnych; śledziliśmy także postęp prac nad kodeksem dobrych praktyk we franczyzie.

To z portalu wiadomoscihandlowe.pl czytelnicy dowiedzieli się jako pierwsi m.in. o wejściu Frisco.pl do Wrocławia, o przekroczeniu granicy 750 sklepów w Polsce przez Lidla, problemach Bdsklep.pl, zamianie Szopi.pl w Everli, planach uruchomienia dark store przez Żabkę i o tym, że Polska rezygnuje z potencjalnego wielomiliardowego odszkodowania od Komisji Europejskiej za blokadę podatku od sprzedaży detalicznej. Pisaliśmy także jako pierwsi o opóźnieniach w zatwierdzaniu układów Piotra i Pawła z wierzycielami, o rebrandingu i remodelingu sklepów sieci Delikatesy Centrum, o testach własnych mini-automatów paczkowych Żabki i o zamknięciu platformy marketplace przez Carrefoura. To tylko niektóre z tekstów, które cieszyły się w ubiegłym roku ponadprzeciętną popularnością.

Dla portalu wiadomoscihandlowe.pl miniony rok był istotny również z innej przyczyny. Pod koniec lipca serwis zmienił layout oraz wprowadził szereg nowych funkcji i narzędzi. Latem zadebiutował także WH Market, czyli platforma e-commerce, na której umieszczamy raporty przygotowane przez naszą redakcję oraz przez partnerów zewnętrznych - to głównie dłuższe materiały analityczne, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Warto tam zajrzeć!

Również siostrzany serwis wiadomoscikosmetyczne.pl ma za sobą wyjątkowy rok. Portal tworzony z myślą o sektorze beauty wzmocnił w 2020 r. swoją pozycję na rynku - odwiedziło go ponad 518 tys. użytkowników, którzy wygenerowali ponad 1 mln 679 tys. odsłon. Oznacza to wzrosty o, odpowiednio, 68 proc. i 49 proc. w porównaniu z wynikami serwisu za rok 2019.

Dziękujemy za zaufanie i zachęcamy do codziennego odwiedzania obu naszych portali w 2021 roku!

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Grzegorz 80 05.01.2021

    Wszystko fajnie ale gdzie zakładka FORUM.

  • Koba 05.01.2021

    Oby w 2021 było tych odsłon jeszcze więcej :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także